De Koninklijke Landgoederen de Horsten

Kousek od nás, tj. severně od Leidschendamu se nachází přírodní rezervace nazvaná De Koninklijke Landgoederen de Horsten. Je to tam zhruba čtyři kilometry a já se kousek od vstupu vždy otáčím, když chodím běhat. Tentokrát jsem tam vyrazil i s rodinkou, která mi umí přeložit, zda je ten „park“ za branou veřejně přístupný :-).
IMG_20190609_184117-nahled
Po pohodovém nedělním dopoledni jsme se rozhodli, že se pojedeme projet na kole a projít. Nejdřív jsme však zastavili kousek za barákem v parku, kde se nachází okruh s různými kladinami na cvičení. Chodíme tam běhat a ručkovat po žebříku. I tentokrát děti daly 2–3 okruhy a soutěžily, kdo vytrží déle ve visu na hrazdě. Poté soupeřily, kdo umí lepe ručkovat po žebříku.
obrazek obrazek obrazek
Dále jsme zastavili za podjezdem tratě na Leiden. Nachází se tam les se stezkou nazvanou Laarzenpad. Dětem se tam líbilo, protože to tam bylo pěkně zarostlé a za každým křákem číhal nějaký krokodýl či had.
obrazek obrazek obrazek

Vstup do parku de Horsten byl z tamta už jen coby kamenem dohodil, a tak jsme tam byli za chvilku. Vstup je zpoplatněn a stojí 1 € pro dospělé a 0,5 € pro děti. Zaplatit se dá přímo u za bránou (pokud je automat funkční) nebo přes webové stránky. My jsme se rozhodli, že děti úplně zničíme a vybrali jsme si chvíli před pátou hodinou sedmi kilometrovou červenou trasu.

Počasí bylo fajn a procházka večerním lesem byla perfektní. Na druhé straně okruhu jsme narazili na krásnou vyhlídku na šeříkovém vršku. Bohužel šeřík už byl odkvetlý, ale příští rok to zvládneme. Kopec je šeříkem celý obrostlý a podle fotek to tam vypadá na jaře nádherně. I tak jsme byli spokojení, protože tam bylo pěkně. Ke kolům, která jsme nechali u brány jsme napůl běželi a napůl bojovali s únavou :-).
obrazek obrazek

Cíl byl splněn na výtečnou, protože děti hned usnuly.

Radim | 9. 6. 2019 Ne 21.36 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 108x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Otáčí se Slunce kolem Země?
Odpověd: