Delft - botanická zahrada a centrum s věží

Do Delftu jsme se tento víkend vydali hlavně kvůli oslavě narozenin Ondrových spolužaček v Monkey Townu. Naše auto bylo v servisu, a tak jsme to pojali jako rodinný výlet, jeli vlakem a pak museli ještě asi 3,5 km po svých. Zpět jsme šli kampusem Technologické univerzity, zastavili se chvilku v botanické zahradě a prošli si centrum města. Třešinkou na dortu byl výstup na kostelní věž a výhled z ní. Jen škoda, že se zničehonic zatáhlo a začalo pršet (jak typické pro Nizozemí, ale nečekali jsme to :-)
IMG_20190706_161557-nahled
Dovádění v herně Monkey Town si Ondra s Verčou během třech hodin dostatečně užili. My s Raďou jsme se s ostatními rodiči moc nedružili a užívali si společně chvilku klidu.
obrazek obrazek
Cestou zpět do centra Delftu jsme procházeli mezi budovami zdejší Technologické univerzity a vylezli si na umělý kopeček – zatravněnou střechu univerzitní knihovny. Došli jsme k botanické zahradě a rozhodovali se, jestli jít dovnitř nebo si ji nechat na jindy. Navrhla jsem jen rychlonávštěvu – zajímala mě totiž rozhledna, kterou jsem našla na mapach.cz a měla být přímo v botanické zahradě. Našli jsme ji – jde o projekt TU, jehož cílem je použití stromů jako nosného systému pro plošinu tvořící rozhlednu. Hmmm, zajímavé.
obrazek obrazek obrazek
Pokračovali jsme dál do centra kolem monumentální Východní brány a došli na náměstí. Raďu hned zaujala vysoká věž kostela Nieuwe kerk. Dá se na ni vyšplhat? Určitě! Koupili jsme si vstupenky (4,50e/2,50e) a chvíli museli počkat v řadě (kapacita návštěvníků věže je omezená). Vystoupali jsme 376 schodů. Schodiště bylo uzoučké, vyhýbat se protijdoucím nebylo zrovna příjemné, ale stálo to za to. Věž s výškou 108,75 metrů je druhou nejvyšší věží kostela v Nizozemsku. Vyhlídkový ochoz je ve výšce 85 metrů. Nahoře nás překvapil déšť, který nám trošku kazil daleký výhled. Cestou dolů jsem s Ondrou ještě rychle proběhla dva ochozy v nižších patrech a pak už jsme valili na vlak a domů.
obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek IMG_20190706_162351a-nahled obrazek

Martina | 6. 7. 2019 So 14.26 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 99x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
1 plus 1 jsou?
Odpověd: