Lednový výšlap na Kosíř

S pár dalšími rodinkami jsme se domluvili, že si v sobotu 4.1. uděláme takový trošku opožděný novoroční výstup na Kosíř. Sraz jsme měli v 10 hodin ve Lhotě pod Kosířem.
IMG_20200104_113306-nahled

Zde jsme u fotbalového hřiště nechali auta a vyrazili na ten náš hanácký Mont Blanc. Kousek nad Lhotou jsme se napojili na zelenou značku. Cesta to je pohodová, převýšení jen necelých 100 m a vzdálenostně asi 2,5 km. Před vrcholem Kosíře nás začali dobíhat běžci, kteří se účastnili závodu vybíhajícího ze Slatinic. Raďa se tohoto závodu také párkrát zúčastnil, ale letos dal přednost rodinné procházce :-)

Na Kosíři dostaly všechny děti od Mišky vlastnoručně vyrobené medaile a její Verunka jako bonus slíbený guláš z termosky. Někteří si šli opéct špekáčky a někteří snědli připravené lepeňáky a tousty. Povzbuzovali jsme běžce a nedočkavě čekali, kdy se mezi nimi objeví děda Jirka.
obrazek obrazek
Pak jsme vylezli i na rozhlednu, která dnes byla výjimečně otevřená za dobrovolný příspěvek.
obrazek obrazek
Zpátky dole u aut jsme se s ostatními rozloučili. Raďa si šel ještě do místního minipivovaru Kosíř koupit nějaká pivka na doma a zbytek si tam zašel na točené a na nějaké dobroty. My jsme ještě spěchali na návštěvu k babičce.

Martina | 4. 1. 2020 So 11.33 | Cestování, Česká republika | Tisk | 50x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Otáčí se Slunce kolem Země?
Odpověd: