De Gorzen - Ridderkerk

De Gorzen je rekreační a přírodní park ve východní části Ridderkerku. Je to bývalá skládka, která byla přeměněna na přírodní rezervaci a která je nyní velmi oblíbená mezi pěšími turisty, běžci, MTB cyklisty a dalšími sportovci. Na kopci je postavená i rozhledna, ze které je pěkný výhled na řeku Noord a okolí (na druhém břehu se nachází známý komplex mlýnů Kinderdijk). My jsme si na náš výlet zrovna moc pěkné počasí nevybrali a tím pádem ani výhledy neužili.

20201229_140802-nahled

Všude bylo plno bláta. Na to už jsme z posledních procházek zvyklí a už mi ani nevadilo, že domů zase přijdeme jako prasátka. Hlavně, že se vyvětráme a prozkoumáme opět další oblast.

Auto jsme nechali na parkovišti u sportovní školy CrossFit a vydali se po turistické značce kolem Gorzenmeertje. Vyšplhali jsme na kopec a narazili na fitness stezku s cvičícími prvky, které Verča s Ondrou samozřejmě hned museli vyzkoušet. Vylezli jsme na rozhlednu, pokochali se výhledy a rozhodli se, že budeme pokračovat dál po stezce kolem Crezée polderu (sladkovodní přílivová oblast s rozdílem hladin 90cm).

obrazek

Začalo se hodně mračit a my jsme doufali, že se nám déšť vyhne. Původně jsme měli v plánu najít pěknou lavičku a dát si hezky v klidu buchtu s kafem a čajem. Místo toho jsme zvýšili tempo, ale dešti jsme neutekli. Sice to nebylo nic hrozného, ale spíš vytrvalého, a blátivé cesty byly ještě víc blátivější :-) Kvůli tomu jsme vynechali i přírodní dětské hřiště a ani jsme neodbočili na cestičku s dřevěnými lávkami. No snad někdy příště za lepšího počasí. Podle Verčiných nových hodinek jsme ušli 5,5km.

obrazek

Odkazy na mapy:

Martina | 29. 12. 2020 Út 20.02 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 32x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: