Kralingse plas

Na dnešní odpoledne vymyslela Marťa procházku kolem nádrže Kralingse plas, která se nachází severovýchodně od centra Rotterdamu. Je to vyhledávané místo na procházky a v létě na koupání. Kolem dokola je pár restaurací, dva mlýny, dětská hřiště a celá nádrž je obehnána úzkým pásem lesa s různými stezkami, chodníky a cyklostezkami.

20201230_145331-nahled

Vyrazili jsme hned po obědě, abychom našli nějaké místo na zaparkování. Když jsme tam přijeli, parkoviště u přístavu už bylo plné, a tak jsme pokračovali dál a zaparkovali dále na silnici Prinses Beatrixlaan, kde bylo plno volných podélných parkovacích míst.

Rozhodli jsme se obejít celou nádrž, a tak jsme vyrazili po směru hodinových ručiček. Na začátku jsme náhodou narazili na Fun Forest Rotterdam, který byl samozřejmě zavřený, ale nejnižší atrakce byly volně dostupné. Naše děti se na ně okamžitě vrhly a všechny prolezly.

obrazek obrazek

Dalším zajímavým místem byl dřevěný chodník vybudovaný ve vodě, který zhruba 200 metrů kopíroval pobřeží. Počasí bylo fajn, a tak jsme vyfotili pěkné fotky s vodou a výškovými budovami Rotterdamského centra a mraky v pozadí.

Dále jsme prošli kolem zajímavé budovy restaurace De Schone Lei, která měla otevřené okénko, kde nabízeli teplé nápoje.

Mě se líbily dva větrné mlýny De Lelie a De Ster (na koření), kam s dá normálně jít na prohlídku a koupit si něco v jejich obchůdku. Kvůli koronavirové krizi však mlýny byly zavřené. Během mého zkoumání mlýnů si zbytek rodiny koupil chocomel a svařák v přilehlé restauraci De Tuin.

obrazek obrazek

Takto všichni spokojení a napojení jsme se vrhli na druhou část okruhu kolem nádrže. Nebylo tam nic zajímavého, a tak jsme ji docela rychle prošli. Celou procházku jsme zakončili výstupem na malou rozhlednu, která se nachází za přístavem (vedle parkoviště). Prošli jsme kolem další architektonicky zajímavé (a zavřené) restaurace The Boathouse Kralingen a dostali se na malý poloostrov s rozhlednou Uitkijktoren Kralingseplas.

20201230_160406-nahled

Od rozhledny k autu jsme byli zhruba za deset minut, a to jsme stihli ještě malé dětské hřiště s velmi zajímavou houpačkou :-).

Odkazy na mapy:

20201230_151905-nahled

Radim | 30. 12. 2020 St 19.03 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 28x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: