Procházka Katwijk - pláž a duny

Když už nemůžeme být doma v Čechách nebo jet někam na hory, tak alespoň můžeme každý den vyrazit na nějakou procházku. Sice to není bůhvíjaké povyražení, ale pořád lepší než sedět doma na zadku :-). Pro dnešní odpoledne jsme vymysleli procházku z Katwijku podél moře a zpět přes duny. Bylo nádherné počasí, slunko svítilo a bylo kolem deseti stupňů.

20210102_154433-nahled

Autem jsme dorazili k parkovacím místům na Sportlaan a byli překvapeni, že se neplatí parkovné – všechny automaty byly bytelně zabedněné kovovými kryty (asi jako pozůstatek příprav na Silvestr).

20210102_150019-nahled

Za chvíli jsme byli u moře a vyrazili podél něj směrem k Haagu. Všude byly masy lidí, ale „afstand“ se dodržoval docela důkladně. Děti skákaly na vystouplých hranách písků a utíkaly před vlnami. My jsme pozorovali zajímavé malé ptáčky, jak neskutečně rychle cupitají v bublinkách vln a zobáky hledající něco v tekutém písku. Pro určení druhu jsme později poslali fotky a požádali naše „zoology“ v rodině o pomoc. Nakonec jsme se shodli, že to musel být jespák písečný.

20210102_152421-nahled

Od moře jsme vyšli předposlední odbočkou před Wassenaarseslag. Napojili jsme se na modrou turistickou značku a procházeli malebnou krajinou dun a jezírek zpět do Katwijku. K autu jsme došli až téměř za šera.

Budu se opakovat, ale tato typicky „koronavirová“ procházka splnila jako obvykle svůj cíl. Prošli jsme se pěknou přírodou, možná se i trochu opálili a v podstatě nic zajímavého neviděli nebo nezažili :-).

Odkazy na mapy:

Radim | 2. 1. 2021 So 19.13 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 22x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Otáčí se Slunce kolem Země?
Odpověd: