Výlet do parku Utrechtse Heuvelrug

Na osvědčená místa se rádi vracíme, a tak to je i s Nationaal Park De Utrechtse Heuvelrug. V tomto případě jde hlavně o to, že se jedná o les! Poprvé jsme tam byli v roku 2018, kdy jsme si udělali výlet na Austerlitz a rozhlednu De Kaap. Tentokrát byla rozhledna De Kaap opět naším cílem, ale přišli jsme k ní z druhé strany.

20201114_161205-nahled

Vyhlídka z rozhledny De Kaap

Auto jsme nechali na parkovišti pojmenovaném Groene Entree Kaapse Bossen. Měli jsme trochu štěstí v neštěstí, protože jsme našli poslední flek na docela velkém parkovišti. Počasí bylo pěkné, a tak vylákalo spoustu lidí ven.

20201114_141002-nahled

Z parkoviště jsme překročili silnici N225 a došli po fialové značce k Postweg. Na mapě bylo vyznačeno, že by se mělo jít po směru hodinových ručiček, ale to se nám nehodilo. Postweg byla široká lesní cesta olemovaná alejí vysokých stromů. Na zemi bylo plno spadeného listí, a tak se v něm děti trochu rochnily a házely do vzduchu.

obrazek obrazek
20201114_150157-nahled

Doornse Gat

Po nějaké době jsme se vrátili k silnici a přešli ji na druhou stranu k místu nazvaném Doornse Gat. Byla tam taková zajímavé údolíčko/prohlubeň, ve kterém bylo pěkné dětské hřiště. My s Marťou jsme dolů nesešli, ale obešli je dokola a na konci svolali děti z hřiště. Dál jsme pokračovali po zelené značce kolem zámku Ruiterberg a poté k již zmíněné rozhledně De Kaap. Vzhledem k tomu, že se už začalo stmívat, tak jsme spěšně došli k autu a jeli domů.

20201114_161638-nahled

Rozhledna De Kaap

Procházka podzimním lesem zalitým sluníčkem nám parádně vyšla. Trochu jsme se vyvětrali, unavili a děti se venku docela vyblbly :-). Z rozhledny byl pěkný výhled na okolní lesy, v tu chvíli slabě osvětlené nízkým sluncem prosvítajícím mezi mraky. Cestou jsme se dívali, jestli rostou nějaké hříbky. Nějaké jsme našli (i jednoho suchohřiba), ale zůstalo jen u focení (děti dostaly starý mobil na focení).

obrazek obrazek

Odkazy na mapy:

Radim | 14. 11. 2020 So 20.01 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 26x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
1 plus 1 jsou?
Odpověd: