Austerlitz a rozhledna De Kaap

Jako správní rozhlednoví nadšenci jsme se pustili i v Holandsku do vyhledávání rozhleden a jiných vyhlídkových míst. Jako první jsme si naplánovali výlet k rozhledně Uitkijktoren de Kaap nacházející se v Kaapse Bossen kousek za Utrechtem. Abychom nejeli hodinu jen kvůli rozhledně, tak se Marťa podívala v mapě po okolí a našla i další zajímavost. Na počest bitvy tří císařů u Slavkova v Holandsku vyrostlo menší městečko Austerlitz, u kterého vybudovali monument v podobě pyramidy nazvané Pyramide van Austerlitz. Takže plán na pěknou slunnou sobotu byl jasný – pyramida a poté rozhledna.
DSC_0005-nahled
Kousek u pyramidy se nachází parkoviště s restaurací a dětským hřištěm. Na chvíli jsme vlezli do tamního menšího kina, kde promítali krátký film o bitvě a hlavně o stavbě a rekonstrukci pyramidy. Poté jsme vyrazili do lesa, ale né přímo k pyramidě, ale po nějaké dětské značené stezce. Pokukovali jsme po hřibech, házeli po sobě žaludy a v poklidu se zhruba po půlhodině dostali k pyramidě. Po zaplacení vstupného jsme vylezli na vrchol, ze kterého není vidět nic jiného než okolní lesy :-). Nám se procházka v lese a na pyramidu líbila, ale nebýt dětského hřiště, tak by to bylo pro naše malé experty malé utrpení. Však to určitě znáte, stačí pár minut a hnedle slyšíte „a kdy už tam budeme“, „proč tam vůbec jdeme“ a „co tam budeme dělat“ nebo „a kdy už dostaneme to kokino?“.
obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek
Od pyramidy jsme se přemístili autem na parkoviště před restauraci Chalet Helenaheuvel, které je ideálním výchozím místem do Kaapse bossen. Vyrazili jsme po červené a poté šli různě lesem až jsme došli k pěkné a docela vysoké rozhledně. Tím, že se nachází trochu výše než okolí, tak z ní byl pěkný výhled. V lese bylo fajn a myslím si, že se tam ještě někdy vrátíme a zkusíme rozhlednu ztéci z druhé strany, tj. z východu.
obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek

Radim | 8. 9. 2018 So 22.29 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 128x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Otáčí se Slunce kolem Země?
Odpověd: