Beskydy 2021

Další letní dovolenou s bandou z Prostějova jsme si naplánovali do „Beskyd“. Konečně zase něco „za humny“ a ne na druhé straně republiky :-) Jiné to bylo i v počtech účastníků – tentokrát se zúčastnily jen čtyři rodiny. O místě jsme vždycky mluvili jako o Beskydech, ale vlastně se jednalo o Vsetínské vrchy a Javorníky, které jsou součástí CHKO Beskydy. Ubytovaní jsme byli v penzionu U Pohodáře ve Velkých Karlovicích.

obrazek

Túry jsme si plánovali společně až na místě. Dvě rodinky se dvakrát odpojili a vyrazili na výlety na kole. Myslím, že jsme si to pořádně užili a prošli zase kus českých hor. Musím pochválit i děti, jak perfektně zvládly dvě 15km hřebenovky.

Pondělí 2.8.2021 – příjezd

Z Lipiny jsme odjížděli v 10 hodin a v penzionu jsme byli kolem poledne. Jako první dojela Iva s rodinkou. Vybrali jsme si pokoje, vybalili, snědli dovezený oběd a po 15. hodině jsme všichni vyrazili na procházku. Nejdřív jsme zamířili do infocentra, kde jsme chtěli pobrat nějaké materiály, ale nic moc nás tu nezaujalo. Začínalo pršet, ale my jsme naši procházku nechtěli za žádnou cenu vzdát. Za vlakovou zastávkou jsme se vydali po zelené značce do lesa a do kopce a došli jsme na rozcestí Pod Kyčerou. Pršelo, cesty byly rozbahněné a všichni jsme měli bláto až za ušima. Banda se různě roztrhala. Z dálky bylo slyšet hřmění a někteří se dost báli, tak nasadili turbo tempo. Po žluté značce jsme s malým blouděním sešli zpět dolů k penzionu. Celkem jsme ušli asi 6,5 km.

Odkazy na mapy:

20210802_164200-nahled

Martina | 2. 8. 2021 Po 18.40 | Cestování, Česká republika | Tisk | 13x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
1 plus 1 jsou?
Odpověd: