Beskydy - hřebenovka Bumbálka - Soláň

Na úterý jsme si naplánovali trasu přes hřebeny s využitím autobusů.

Ranní spoj v 9:23 měl víc než půlhodinu zpoždění a my už jsme přemýšleli o náhradních variantách. (Zdrželi ho zřejmě cyklisti nakládáním kol na přívěs). Z horského sedla Bumbálka jsme vyrazili po červené značce k pramenu Vsetínské Bečvy a k rozhledně Čarták, která je známá také pod názvem Súkenická). Byl odsud krásný výhled na Javorníky, Radhošťský hřeben, Lysou horu, Velkou a Malou Fatru. Asi po 3 km od rozhledny Raďa zjistil, že nemá dalekohled a že ho zřejmě nechal u pokladny na rozhledně, když si do batohu schovával peněženku. Naštěstí to vyřešilo pár telefonátů a domluva, že si pro něj přijede večer do hotelu Súkenická.

obrazek obrazek obrazek obrazek

Další zastávkou byl pramen Rožnovské Bečvy. K němu bylo potřeba udělat krátkou, ale za to výživnou odbočku s prudkým sešupem dolů (a zpátečním výšlapem).

obrazek obrazek

Nejvyšším bodem naší dnešní trasy byl vrchol Vysoká – jediná tisícovka Vsetínských vrchů. Odsud už jsme víceméně po hřebeni sestupovali až na Soláň, i když to tedy byla ještě pořádná štreka. Využili jsme občerstvovací valašské okénko Na Kotlové a na Soláň došli kolem 16. hodiny. Autobus dolů do Velkých Karlovic nám jel až za hodinku v 17:07, a tak jsme si lehli pod stromy a děti jsme nechali blbnout na pěkném dětském hřišti. Někteří experti (myslím, že minimálně Vlastík a Kofl) se vydali do Karlovic pěšky, asi neměli dost :-) Ušli jsme 15 km.

Odkazy na mapy:

obrazek obrazek obrazek

Martina | 3. 8. 2021 Út 13.46 | Cestování, Česká republika | Tisk | 12x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Otáčí se Slunce kolem Země?
Odpověd: