Půlmaraton v Leidenu

Zhruba před týdnem se Marťa zmínila, že se v Leidenu pořádá maraton a půlmaraton. Moc na tyto masové městské běhy nejsem, ale tím, že Leiden je kousek za humny, tak jsem si řekl: „proč ne“. Den před ukončením registrace jsem se zaregistroval, a ještě ve čtvrtek vyrazil na moji klasickou jedenáctku, během atletiky dětí. Dnešní nedělní ráno jsem kolem půl desáté sedl na kolo a v 8–9 °C jsem vyrazil do Leidenu :-).

20211010_135629-nahled

Když jsem se podíval hned ráno na teploměr a viděl jsem 7 °C, tak jsem jsem začal vážně přemýšlet o oblečení. Nakonec jsem vzal tříčtvrťáky a napadlo mě vzít si i rukavice – náramně se hodily :-). Když jsem však po čtyřiceti minutách dojel do Leidenu, tak jsem viděl štrůdl maratonců, kteří vybíhali v deset a všichni byli v trenkách a tričkách nebo tílkách.

U náměstí Garenmarkt jsem zamkl kolo a šel si vyzvednout startovní číslo. Pod tlakem maratonců a jejich výběru oblečení jsem vlezl do stanu na převlékání a shodil jsem ze sebe tříčtvrťáky a nahodil lehčí výbavu :-) a dobře jsem udělal. Za chvíli vylezlo slunko a bylo příjemně.

Vše nakonec vyšlo na pohodu – jak cesta (přemýšlel jsem, co bych dělal, kdybych píchl), „zaparkování“ kola (vůbec jsem nevěděl, kolik bude v centru místa), vyzvednutí čísla a převléknutí se. Navíc mi přišlo, že to na Garenmarktu bylo poklidné – žádné proplétání se davy a žádné fronty (třeba na WC). Startovalo se z Breestraat, ale nešlo tam přijít přímo, ale muselo se tam jít z vedlejší ulice Langebrug. Z té vedly spojovací ulice na Breestraat označené písmeny od A až po F. Když jsem se podíval na moje číslo, tak jsem zjistil, že tam mám F-ko. No, trochu mě to překvapilo – při registraci jsem si dal cílový čas „1:40“ a F-ko mi přišlo trochu vzadu – bylo to poslední písmeno :-(. Takže chybička se asi někde vloudila nebo to bylo mou pozdní registrací. Když jsem v F-ku uviděl „pacera“ s balónkem a časem „2:30“, tak jsem věděl, že jsem rozhodně špatně. Takže jsem postupně prošel zpět až B-éčkům, kde byl připraven „pacer“ s balónkem „1:40“ – to byl můj muž :-).

Půlmaraton byl odstartován v jedenáct a já jsem startovní bránou proběhl zhruba minutu poté. Běželo se mi velice lehce, po chvíli jsem předběhl mého „pacera“ a když jsem se podíval na hodinky, tak jsem viděl aktuální rychlost kolem 4:15 na minutu. Už se znám, a tak vím, že vždy přepálím začátky a jak mi začne docházet šťáva, tak zpomalím. Tak jsem si řekl, že to nechám být a poběžím, tak jak se cítím a uvidím. No, a to „uvidím“ nakonec vůbec nepřišlo, a tak jsem závod dokončil s pro mě suprovým výsledkem 1:31:57 a 4:21 minut/kilometr. Po cestě nás povzbuzovalo plno lidí a i Marťa s dětmi přijeli na kolech – nejdříve do Zoeterwoude, a pak ještě do Rijndijku, kde byla jedna zajímavost – přes Oude Rijn tam postavili pontonový most, po kterém jsme přeběhli na druhou stranu :-). V Leidenu pak bylo ještě veseleji, ulice byly plné lidí a hrajících kapel. Po doběhu jsme všichni dostali pěknou medaili a menší občerstvení. Já jsem se pak převlékl, sedl na kolo a jel zpět domů. Docela se mi to kolo hodilo, protože jsem cítil, jak mi tuhnou nohy.

Odpoledne se krásně vyčasilo, a tak jsme vytáhli gril a udělali si kuřecí maso se zeleninou a tureckým chlebem.

Odkazy na mapy:

Radim | 10. 10. 2021 Ne 22.10 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 33x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: