Výlet na Paprsek

Banda našich kamarádů z vysoké školy byla na dovolené v Jeseníkách, specificky na Ramzové, a tak jsme se s nimi domluvili a vyrazili se za nimi podívat. Společně jsme vymysleli výlet na Paprsek a zpět. My jsme vyráželi ráno kolem osmé z Lipiny, tak abychom byli na Ramzové před půl desátou. Trochu jsme se báli, že přijedeme pozdě, ale tam se to probouzelo k životu trochu pomaleji, a tak jsme na ně ještě čekali :-).

Výlet to byl takový obyčejný – skrze Petříkov a po červené turistické značce až na Paprsek. Tam jsme dali pozdní oběd a pomalu se vydali zpět. Tentokrát jsme pokračovali dál po „magistrále“, abychom se v údolí Černého potoka připojili na modrou turistickou značku. Cesta zpět byla nekonečná, protože jsme šli s dalšími prťaty. Jednu výhodu to alespoň mělo, mohli jsme se všemi pořádně pokecat (po těch rocích).

Na paprsku se nám líbilo – i když tam bylo plno lidí, restaurace perfektně zvládala. Někteří jedinci si dali „samozřejmě“ borůvkové knedlíky.

Další zajímavostí byla nová Dalimilova rozhledna (replika původní rozhledny na Kralickém Sněžníku), kterou jsme měli pod námi jako na dlani. Trochu jsme přemýšleli, že se tam podíváme, ale byla by to zacházka, a navíc nás docela překvapilo vstupné, které by pro naši rodinu činilo 400 Kč. Takovou cenu bych možná akceptoval „u nás“ v Nizozemsku, ale ne na Moravě :-). Každopádně hodně štěstí s takovým podnikatelským záměrem.

Odkazy na mapy:

Radim | 10. 8. 2021 Út 11.21 | Cestování, Česká republika | Tisk | 11x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
1 plus 1 jsou?
Odpověd: