Alpy 2021 v okolí Flattachu

Někdy na jaře jsme začali plánovat letní dovolenou v Rakousku a hned od začátku jsme měli jasno, že bychom chtěli jet někam do Korutan. Původně jsem přemýšlel o jezerní oblasti mezi Villachem a Klagenfurtem, ale nakonec mně odradily „malé“ hory v okolí :-). Když jsem navíc našel stránku Kärnten Card a zjistil, že místa a aktivity, které by se mi líbily jsou více na západ u pohoří Vysoké Taury, tak jsem začal hledat nějaké ubytování tam.

Hledal jsem nějaký penzion pro osm lidí (my, babička s dědou, Iva a Jožin) a nakonec se mi přes Booking podařilo najít pěkný apartmán Mentil ve Flattachu. Měli možnost zrušení týden před nástupem, což bylo v dnešní „koronavirové“ době super.

Nakonec vše vyšlo, tak jsme si konečně po dvou letech užili nějakou vysokohorskou turistiku v Alpách.

20210817_153128-nahled

Příjezd

Z Prostějova jsme vyjížděli kousek po osmé a ve Flattachu jsme mohli být kolem čtvrté. Zvolili jsme severní trasu, tj. do Vídně a poté po dálnici S36 a trochu neočekávaně skrze Katschberský tunel (€ 6,50). Dálniční známku jsme koupili hned za hranicí v Route B7 Cafe (v Mikulově na benzinkách je předražená).

V penzionu Mentil jsme měli zarezervovaný apartmán Stockholm. Na dveřích byla cedulka s mým jménem a klíče v zámku :-). Paní domácí byla v práci a viděli jsme se s ní až večer. Můžu říci, že apartmán byl super a pro naši velkou a různorodou bandu naprosto vyhovující. Od paní domácí jsme dostali tipy na výlety s dětmi, a tak jsme večer mohli nad mapami a letáky z infocentra vymýšlet výlety na následující dny.

Ještě předtím jsme se však šli projít a prozkoumat nejbližší okolí. Od penzionu jsme sešli k řece Möll, kde měli dráhu na vodní slalom. Šli jsme po proudu kolem řeky a zhruba po kilometru jsme odbočili doleva zpět do Flattachu a kolem kostela do místní části Kleindorf, kde se nachází náš penzion. V této části mají pěkné dětské hřiště a venkovní bazén – ten jsme sice za celou dobu nevyužili, ale vypadal velice pěkně.

20210814_192857-nahled

1. den – výlet do Slovinska

První den v Rakousku a my jsme vyrazili do Slovinska za Verčinou kamarádkou Alinou ze školy :-).

Původně jsme chtěli jet tunelem Karavanky, a tak jsme se stavili na odpočívadle Rosegg, abychom mohli koupit Slovinskou dálniční známku. Nakonec jsme však jeli přes sedlo Ljubelj, protože před tunelem byly docela velké kolony.

Za celý den jsme strávili přes čtyři hodiny v autě, protože jsme jeli až k Ljubljaně. Myslím však, že to stálo za to :-). Holky si užily spolu pár hodin a my jsme dobře pokecali s rodiči. Na jídlo nám uspořádali tradiční Slovinské jídlo – burek a čevapčiči.

Výlety během týdne

Bazény a koupaliště

Během celého týdne jsme nezvládli ani jednu koupačku, což byla škoda, protože v okolí bylo dost pěkných venkovních bazénů a i pár krytých koupališť. Hlavním důvodem bylo počasí – prostě sluníčko svítilo málo a na koupání byla zima.

Tipy na další výlety

V širším okolí toho je daleko více, např:

Paní domácí nám ještě doporučila následující trasy:

Ubytování

Apartmán Stockholm v penzionu Mentil byl perfektní – myslím, že všichni měli dost prostoru a nic nám nechybělo. Pro naši velkou bandu tam byly dvě koupelny/záchody, což bylo velké plus. Kuchyně, obývací pokoj a jídelna byly prostě veliké. Moc se nám tam líbilo, což ještě umocnila paní domácí, která byla velmi milá a hned na začátku nám poradila kam vyrazit s dětmi na výlety. Na závěr jsme od ní dostali skleničku borůvkové marmelády :-).

I když je Flattach taková bezejmenná vesnička v údolí řeky Möll, tak se nám tam líbilo. Byla zhruba uprostřed všech míst, kam jsme se chtěli podívat. Párkrát jsme využili tamní pěkné dětské hřiště. Škoda jen toho bazénu :-(, který byl taky fajn.

Radim | 14. 8. 2021 So 18.41 | Cestování, Rakousko | Tisk | 20x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Otáčí se Slunce kolem Země?
Odpověd: