Wildlands Adventure ZOO Emmen

Na úterý jsme si naplánovali odpočinkový den v zoologické zahradě Wildlands v Emmenu. Viděla jsem na ni spoustu reklamy a slevových akcí, ale jet sem 2,5 hodiny z Haagu se nám nikdy nechtělo. A tak teď během naší dovolené v provincii Drenthe jsme ji konečně mohli navštívit. Z našeho kempu to sem bylo jen 40 km. Vstupenky jsem koupila přes socialdeal.nl za 17 euro.

obrazek

Vyrazili jsme hned na otevíračku na 10. hodinu. ZOO je rozdělena na 3 hlavní části:

My jsme nejprve zamířili do Jungoly do ruin chrámu s exotickými motýly, krokodýly a hady. Bylo zde krásně teploučko a bavilo nás pozorovat pestrobarevné motýly, jak se krmí na různých druzích ovoce. Někteří vypadali jako umělí, kdoví.

Pak jsme kolem venkovního výběhu se slony prošli do gigantického tropického skleníku.

obrazek obrazek

Hned za vstupem byla část věnovaná tropickým ptákům. Děti si zde koupily mističky s krmením a lákaly papoušky, aby sletěli k nim na jejich ruku a dali si dobrou svačinku. Podařilo se. Verča měla v jednu chvíli na sobě i papoušky dva!

obrazek obrazek

Pak jsme nasedli na lodičku a vyrazili po řece Rumbola na projížďku kolem ostrovů s gibony, chápany a lemury kata. Odevšad se ozývaly různé zvuky a my měli opravdu pocit, že jsme v džungli.

Velkým lákadlem je tu také obrovská lanová průlezka. Akorát před sebou nesmíte chytnout malé děti, kterým se do lanových ok propadávají nožičky a brzdí tak všechny za sebou.

obrazek obrazek

Serenga nás přivítala obrovským vnitřním hřištěm Animazia. Nejdřív jsme se bránili, že je škoda být uvnitř, když venku je tak krásně, ale nešlo odolat. Děti jsme nechali řádit a šli se sami porozhlédnout kolem. Zaujala mě expozice s rypoši lysými (taková bezsrstá kombinace krtka a krysy). Běhali v nakloněných průhledných trubkách, strašně jim to podkluzovalo a oni se nevzdávali a vymýšleli způsoby, jak se dostat nahoru do hnízdečka nebo k jídlu.

obrazek

Venku jsme pak prošli kolem spících lvů, hrajících si paviánů a došli k nástupišti na safari projížďku. Fronta byla docela dlouhá a nám se nechtělo čekat. Všechna zvířata z této části (žirafy, zebry, pakoně, nosorožce a velbloudy) šlo pozorovat i z cesty okolo. Děti se už nemohly dočkat horské dráhy Tweestryd. Na první dvě jízdy jsem šla s nimi, a pak daly samy asi ještě tři nebo čtyři další. Raďa si vychutnával pohodu, slunce a nanuk.

obrazek

Norticu už jsme víceméně jen rychle prolétli. Těšili jsme se na lední medvědy, ale ti byli někde zalezlí a nebylo je vidět. Chvíli jsme pozorovali tučňáky a pak prošli kolem tuleňů a lachtanů. Chtěli jsme stihnout ještě 4D kino. Po zapnutí bezpečnostních pásů jsme se ocitli na palubě výzkumného vozidla Arctic 1 – letěli jsme, potápěli jsme se a klouzali v polárních oblastech. Bylo to pěkné.

Náš den v Emmenu jsme zakončili jídlem v restauraci Travellers' taste u východu ze ZOO. Dali jsme si hamburgery, saté s hranolkami a salátem.

Večer se jel Raďa ještě projet na kole na jednu rozhlednu, kterou jsme včera minuli. Já s dětmi jsme se šli projít po Belevingspad Hoogersmilde.

obrazek obrazek

Martina | 19. 4. 2022 Út 12.54 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 78x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
1 plus 1 jsou?
Odpověd: