Tulperij - výstavní zahrada tulipánů

V sobotu ráno jsme se vydali do oblasti Bollenstreek, která je známá svými květinovými poli. 20220430_104252-nahled

Nachází se mezi Leidenem a Haarlemem kousek od pobřeží za pásem dun. Projíždíte autem (vlakem, na kole) a na polích vidíte nekonečné pásy s barevnými květy. Nejprve tu kvetou hyacinty, které si svou vůní podmaní celé okolí. Lidé sem většinou jezdí, až když začnou kvést tulipány, a většina turistů míří do světově proslulého parku Keukenhof. Tam jsme byli už před třemi lety a znovu nás to nelákalo.

Místo toho jsme zajeli jen do Tulperij, kde na malé ploše můžete obdivovat několik desítek druhů tulipánů a pomocí QR kódu si udělat rovnou objednávku cibulek, které vám budou na podzim doručené na vaši adresu. Je možné si zde také natrhat kytici tulipánů podle své chuti nebo koupit hlízy jiřin. Pro děti je tu i naučná stezka s otázkami typy Věděli jste, že…?

Počasí bylo nic moc, foukal studený vítr a obloha byla zatažená. Sem tam spadlo i několik kapek. To nám ale z radosti z překrásných tulipánů nic nesebralo. Procházeli jsme se mezi záhonkami a obdivovali různé druhy tulipánů (nízké, vysoké, pivoňkovité, liliokvěté, třepenité, papouškové, Rembrandtovy atd.). Narcisy a hyacinty byly většinou už odkvetlé. Byli jsme rádi, že jsme se přemohli a vyrazili sem hned ráno a nemuseli se tak proplétat mezi davy lidí. Stačilo, když přijel jeden zájezdový autobus, a už to bylo poznat.

obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek

Na závěr naší návštěvy jsme v obchůdku koupili hlízy jiřin, které zavezeme do Čech a budeme je obdivovat u babiček na zahradě a vzpomínat na Holandsko. Zamilovali jsme se do nich při naší minulé návštěvě Tulperij vloni v září, kdy tu právě místo tulipánů ukazují různé druhy jiřin.

Vstupné je zdarma.

Martina | 30. 4. 2022 So 14.28 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 29x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Otáčí se Slunce kolem Země?
Odpověd: