Jak jsme hráli Bang!

bang-small Karetní hru „Bang!“ jsem hrál poprvé v Prostějově během oslavy Martininých narozenin. Byl jsem docela nadšen, a tak jsem tuto skvělou hru koupil před víkendem v Rudě a dobře jsem udělal, protože o večerní zábavu u vínka bylo zaručeně postaráno :-).

Při nákupu jsem se pěkně zpotil, pamatoval jsem si jeden obchůdek s různýma hrama v Jungmannově ulici, ale naposledy jsem tam byl před dvěma roky a obchůdek tam už samozřejmě nebyl. Měl jsem to tak akorát vypočítané rychlou chůzí na hlavák, a tak mi ta čínská obuv či co to místo něj bylo, udělala v mém plánu pěknou čáru přes rozpočet. Proběhl jsem se tak do Neoluxoru na Václavském náměstí a doufal, že tam najdu to, co hledám. Naštěstí měli! Trochu mi poklesla čelist, když mi mladá obchodnice řekla, že jeden balík karet stojí čtyři stovky. Když mi pak ale na pokladně namarkovali 299 Kč a se slevou SphereCard 265 Kč, došlo mi k mé radosti, že se slečna trochu sekla :-).

Pln nadšení, že to nakonec zvládnu, jsem koupil oba dva balíčky – tzn. hlavní hru Bang!, a pak i rozšiřující balík Město duchů a V pravé poledne. Ještě předtím jsem si vytiskl a zalaminoval některé další karty sehnané na netu. Hru nebudu popisovat, protože vše lze najít na českých stránkách této hry – Bang!. Jen ve zkratce lze říci, že jde o boj mezi šerifem, bandity a odpadlíkem, kteří podle svých rolí střílí na ostatní, brání se apod. a snaží se dojít ke svému cíli.

První den jsme začali hrát až v deset večer a vydrželo nám to do dvou do rána. Po celou dobu jsem jen vysvětloval pravidla :-). Pak už to šlo až na pár extrémů, kdy jistí experti hráli úplně jiné role než si vytáhli :-). Předposlední den jsme pak zjistili, že na začátku nerozdáváme karty podle počtu životů – a mě se pořád zdálo, že mám jako šerif v ruce málo karet :-). Hra se podle mého očekávání ujala a stala se hitem celého víkendu. Takže kdo si rád hraje a nezná tuto hru, tak ať ji zkusí – my s Marťou doporučujeme!

Radim | 25. 3. 2008 Út 20.13 | Mišmaš | Tisk | 708x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: