Procházka na Prostřední skálu

prostredni-skala-small Počasí nic moc, ale i tak vyrážíme na kratší výlet. Nakonec jsme vybrali místo, kde nikdo z nás ještě nebyl. Ve výběru byly rozhledny Zlatý chlum nad Jeseníkem, Lázek u Lanškrouna a neznámá hrouda šutrů pojmenovaná Prostřední skála umístěná mezi Vikýřovicemi a Hraběšicemi na zelené značce. Poslední možnost vyhrála – bylo to kousek a vzhledem k únavě ze včerejška a počasí jsme chtěli něco krátkého.

Zase kolem dvanácté jsme sedli všichni čtyři do auta a vyrazili do Vikýřovic. Cesta vedla jako obvykle do kopce a to skoro až na vrchol na Prostřední skálu. Té se říká „prostřední“ asi proto, že sedí na hřebeni mezi dvěma údolíčky. Na jednu stranu je pěkný výhled na Jeseníky a Praděd a na druhou stranu je výhled na nížinu kolem Šumperka a Zábřeha. Kousek před rozcestím „Nad Hraběšicemi“ jsme to střihli na žlutou značku, která v jednom místě byla jen pár metrů od nás dolů na cestě. Haldy sněhu všude kolem nás sváděli k pěkné koulovačce. Sníh už letos opravdu nikdo nečekal, takže jsme se aspoň pěkně vyřádili. Po žluté jsme došli až zpět do Vikýřovic. Cestou jsme viděli docela dost krmelců – musí tu žít spousta zvířátek a nějaký nadšený myslivec. Začalo docela hustě sněžit a my už se těšili na teploučko chalupy. Doma se opakoval stejný scénář jako předešlé dva dny – jídlo, víno a Bang! :-).

na-prostredni-skale

Odkazy na mapy:

Radim | 23. 3. 2008 Ne 20.41 | Cestování, Česká republika | Tisk | 482x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: