Levada do Rei (PR18) a Santana

První levadou na Madeiře se pro nás stala Levada do Rei aneb Královská levada kousek od městečka Santana. Tato levada vede po úbočí jednoho z údolí a poskytuje krásné výhledy do hor i na vzdálené moře. I s cestou zpět nám trvala zhruba čtyři hodiny pohodové chůze, s blbnutím, focením a sváčou na konci cesty. Počasí nám vyšlo a levada se nám ukázala v celé své nádheře – musím říci, že předčila naše očekávání. Po návratu k autu jsme ještě zašli do místní restaurace Quinta Levada do Rei na nějaké mlsky. Cestou zpět jsme se stavili ještě v Santaně v místním venkovním skanzenu a na koupališti ve Faialu.

20220529_152831-nahled

Levada do Rei

Podle mapy jsme věděli, že když přijedeme později, tak se nám bude těžko parkovat ve výchozím bodě levady. Takže před desátou jsme už byli na místě u restaurace Quinta Levada do Rei. Zaparkovali jsme kousek od cedule :-). Pro jistotu jsme se ještě zeptali místního řidiče taxíku jestli to je OK a bylo nám to potvrzeno :-).

obrazek obrazek obrazek obrazek

Cestou tam jsme nepotkali moc lidí, a tak jsme si užívali ničím nerušených výhledů a kochali se vší tou zelení. Na konci levady je umělá nádrž a když se vystoupí ještě o kousek dál (není to tam už dobře průchozí), tak se dá dojít až k malé tůňce s vodopádem. Kousek před ní jsme si dali náš „lepeňákový“ oběd a krmili drobky malé přítulné ptáčky.

obrazek

Zpáteční cestu si naše děti užily. Nejdříve se „osprchovaly“ v jednom z vodopádů skrápějících stezku, poté si pouštěly kanálem lodičky a nakonec se rozhodly kanálem přímo jít (hlavně Verča, která je náš boso-chodec).

Jako pomyslnou třešničku na dortu jsme navštívili restauraci a dali jsme si limonádu Brisu, kafe a maracujový dezert (mňam). Já jsem si tam koupil láhev rumu William Hinton 6 Anos (na letišti jsem mu pak koupil jeho bílého brášku). Když jsem se poté díval různě na ceny, tak v té restauraci jej měli nejlevněji :-).

Odkazy na mapy:

Santana

V Santaně jsme se stavili jen na skok, protože jsme potřeboval koupit něco v tamním obchodě, a tak jsme se rovnou koukli do centra. Mají tam známý skanzen původních domků se slámovými střechami. Je to taková turistická atrakce, která nám nic moc neříká.

20220529_152221-nahled

Další pomyslný skok jsme udělali k „Rocha do Navio“, kde je známá lanovka (v době kdy jsme tam byli, tak byla nefunkční). Takže jsme udělal pár fotek útesů a jeli dál.

20220529_155630-nahled

Koupaliště ve Faial

Málem jsem zapomněl zmínit, že jsme se ještě stavili v přírodním koupališti ve Faialu. Jedná se o malou umělou zátoku u moře s pěkným zázemím. Bylo horko, a tak jsme byli rádi, že ze sebe můžeme smýt pot a sůl z výletu :-). Stačila nám tam zhruba hodinka a jeli jsme do apartmánu na nějakou večeři.

20220529_180000-nahled

Radim | 29. 5. 2022 Ne 23.00 | Cestování, Madeira | Tisk | 14x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
1 plus 1 jsou?
Odpověd: