Funchal

Na prohlídky měst moc nejsme, ale být na Madeiře a nenavštívit Funchal by asi byla chyba. Takže jsme si vymysleli následující plán:

20220603_114034-nahled

Tropické zahrady Monte Palace

Auto jsme zaparkovali zhruba 10 minut chůze od vstupu do zahrad na neplaceném parkovišti – bylo skoro prázdné (Estr. da Corujeira). Než jsme došli ke vstupu, tak jsme minuli nástupní místo atrakce známé jako Carreiros do Monte. Jen jsme kroutili hlavami, ale pro většinu turistů na Madeiře je toto asi ta pravá „hitparáda“.

obrazek obrazek obrazek

Zahrady byly fajn a líbilo se nám tam. Mě uchvátila historie Madeiry vyobrazená na sérii obrazů z dlaždiček. V jedné budově měli sbírku minerálů se spoustou velkých geod ametystů. Ve spodní části je japonská zahrada a vyhlídkové místo, ze kterého je vidět na celé město pod vámi. Podél západní zdi můžete pozorovat na silničce kopírující zeď zahrady již zmíněné sáně Carreiros.

obrazek 20220603_110253-nahled

Centrum

Od zahrad jsme sjeli přímo dolů po takové šílené cestě až přímo do centra a zaparkovali v parkovacím domě „Parque Almirante Reis“. Zvyklí na ceny za parkování v Nizozemsku nám cena 1,5 € za hodinu parkování v centru vyloudila úsměv na tváři.

Nejdříve jsme vyrazili do uličky „Rua de Santa Maria“, která je známá svými různě namalovanými vstupními dveřmi tamních domů. Došli jsme až k pevnosti „São Tiago“ a zpět jsme se vraceli uličkou blíže k moři. Byl čas oběda, a tak jsme pokukovali po zahrádkách venkovních restaurací a nemohli se rozhodnout kam vpadnout. Nakonec volba padla na pizzerii Xarambinha. Pizza byla výborná, ale vedle u stolu si dal jeden pán tuňáka dělaného žhavém kameni a donesli mu snad půl kila tuňáka a vypadalo to fantasticky – tak snad příště :-).

20220603_130930-nahled

Dále jsme pokračovali na místní trh (hlavně zelenina a ovoce, ráno také ryby). I když je prý nechvalně známý svými vysokými cenami, tak ani my jsme neodolali a koupili si pár exotických kousků místního ovoce.

obrazek

Z trhu jsme šli dál do centra ulicí Rua Doutor Fernão de Ornelas, kde jsme dali výbornou zmrzku v Gelateria Italiana Venezia. Zbytek procházky už byla pro typická nezáživná chůze mezi baráky a je jejich výlohami, kostely apod. Na dohled od kruhového objezdu s fontánou Rotunda do Infante jsme to otočili a podél moře jsme došli zpět k autu.

Zbytek odpoledne jsme strávili v našem ubytování Village Cabo Girao.

Radim | 3. 6. 2022 Pá 23.03 | Cestování, Madeira | Tisk | 13x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: