Pico Grande (PR12) a Camara de Lobos

Při plánování výletů po Madeiře se nám líbil blog Horama.cz, kde jsme našli tip na výlet na Pico Grande. Po předchozím dni chození ve Funchalu jsme výlet do hor brali snad jako jedinou možnou volbu :-). Líbilo se nám, že by oblast měla být klidnější, tj. méně turistů. Navíc to bylo od našeho ubytování ve Village Cabo Girao jen 20 minut cesty autem.

20220604_113344-nahled

Výchozím místem túry jsme zvolili parkoviště Boca da Corrida, tak jako spousta dalších turistů, jejichž cílem je vystoupat na Pico Grande. Jen upozorňuji, že nahoře je opravdu malé parkoviště pro cca 8–10 aut. Ostatní auta můžou stát podél silnice, která je ke konci hóóódně prudká.

Po „vyprdelení“ se z auta jsme vyrazili k našemu dnešnímu cíli po turistické cesta značené PR12 – Caminho Real da Encumeada. Trasa pomalu stoupá a klikatí se podél úbočí a jsou na ní pěkné výhledy. Skála na Pico Grande je průběžně vidět z různých míst po cestě, nejdříve o velikosti hrášku daleko na horizontu, a poté se pomalu, ale jistě přibližuje a zvětšuje. Jakmile minete vrcholek Pico do Cavalo, a poté Pico de Serradihno, tak už uvidíte Pico Grande ve vzdálenosti „co by kamenem dohodil“. Na vrchol to však ještě chvíli trvá.

obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek

Na skálu, která zdobí vrchol, vede lano a pár metrů to připomíná známé ferraty. Výhled je famózní! S námi si jej tam užívala hrstka dalších turistů – všichni jsme baštili své donesené dobroty :-).

20220604_124734-nahled

Moc nemáme rádi návraty po stejné cestě, ale v tomto případě nebyla jiná další možnost vzhledem k našemu autu. Na Pico Grande se však dá jít i ze sedla Encumeada a dá se například dojít do blízké vesničky Fajã Escura – to však předpokládá dopravu nějakým taxíkem nebo autobusem.

obrazek obrazek

Odpoledne se už trochu pokazilo nádherné slunečné počasí a kopce se ponořily do mraků. To však nevadilo, cestu nahoru jsme si užili :-).

Po cestě zpět do ubytování jsme náhodou narazili ve vesničce Jardim da Serra na curkárnu Pastelaria Doce Cereja. Doporučujeme, protože to tam bylo „eňo ňuňo“ :-).

20220604_142030-nahled

Odkazy na mapy:

Camara de Lobos

K večeru jsme ještě sjeli autem dolu do Camara de Lobos, kde je pěkný přístav. Kolem něj je pár restaurací, takže stačí si jen vybrat. My jsme zapadli do Casa do Farol. Po večeři jsme se ještě trochu prošli kolem dokola, abychom vyfotili pár malebných fotek a aby nám trochu slehlo :-).

obrazek obrazek 20220604_203915-nahled

Radim | 4. 6. 2022 So 23.03 | Cestování, Madeira | Tisk | 13x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Otáčí se Slunce kolem Země?
Odpověd: