Výlet z Malé Chuchle až na Zbraslav

Tento víkend zůstáváme v Praze. Raďa vymyslel výlet do Starého Plzence, ale vzhledem k nepříznivé předpovědi počasí tento výlet odkládáme na neurčito a místo něj volíme jen procházku po kopečkách na levém břehu Berounky s cílem dostat se k večeru na Zbraslav.

jeleni-v-zoo-nad-chuchli-small Z bytu vyrážíme až po obědě (kolem 12:30) a vezeme se MHD do Malé Chuchle. Předpověď hlásila přeháňky, ale svítí sluníčko a to je dobře. Hned na začátku se s Raďou trošku chytneme – chtěla jsem, aby vzal mapu, ale on vzal jen 1 list, kde byla asi jen 1/10 naší trasy. Prý mapu nepotřebujeme, máme přeci GPS! Ok, ale na mapě bych toho viděla víc. Možná to byl záměr, abych se hned nelekla, kdybych viděla celý okruh. Z malé vycházky bylo totiž nakonec skoro 25 km. Navíc jsme ani nepotkali žádnou hospůdku, kde bychom se mohli občerstvit a nabrat síly.

Od zastávky autobusu v Malé Chuchli jsme vyrazili po žluté. Překvapil nás docela velký kopec a nahoře jsme byli ještě překvapenější, když jsme se ocitli v malé zoologické zahradě. Měli tu jeleny, kozy, lišku, rysa, karakala a různé ptactvo. Vše volně přístupné. Dál po cestě spousta dětských průlezek a houpaček – ideální pro rodinné výlety. Nahoře jsme ze značky trošku uhnuli a dostali se do Slivence. Odsud jsme pokračovali po červené značce dosti nezáživnou cestou mezi domkama a pak po poli s elektrickými sloupy až k jakési rozvodně. Fakt nuda. Pak se cesta ale stala zajímavější. Sešli jsme do překrásného údolí a potkali několik koní. Cestička byla trošku blátivá, skákali jsme po kamenech a obdivovali rozkvétající kytičky.

udolim-radotinskeho-potoka_resize jarni-kvetena_resize

U Kalinova mlýnu jsme odbočili na modrou značku a pokračovali přes vesničku Třebotov a Kulivou Horu. V nohách jsme už měli přes 13km a kus cesty pořád před námi. Raďa pořád sliboval pivo, ale žádnou hospůdku jsme bohužel nepotkali. Začínalo už nám taky kručet v bříšku, ale holt svačinku jsme si neudělali. Podle ukazatele do Zbraslavi ještě 8 km. Cože? Tipovali jsme tak 4–5km. Tak nasadit úsměv a šlapeme po červené značce do Radotína, přejdeme lávku přes Berounku a už vidíme náš cíl – sídliště Zbraslav. Hned to jde líp, i když mám tedy na obou chodidlech už pěkné puchýře. Na konec naší cesty jsme došli pěkně unavení, ale šťastní, že jsme to zvládli. Čekal nás ještě náročný večer s kamarády a několika flaškami dobrého vínka.

Odkazy na mapy:

Radim | 12. 4. 2008 So 23.02 | Cestování, Česká republika | Tisk | 593x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

[1]reagujmejl Michal Volčko

četl jsem, pěkně suchý výlet!

25. 4. 2008 Pá 16.37

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
1 plus 1 jsou?
Odpověd: