6. den – středa 5. července „výstup na Mt. Cinto“

6:00 Budíček.
6:30 Snídaně: cornflakes s jogurtem a marmeládou, vánočka, čaj
7:10 Odchod směr Mt. Cinto (skoro všichni). Docela se valilo, čekalo se v 9 h. u chaty pod začátkem hlavního výstupu (odtud ještě převýšení 1000 m). Šli jsme svým tempem, přestávky na pití a focení. V 11:30 jsme dosáhli vrcholu! Mysleli jsme, že to bude trvat dýl (2706 m. n. m.). Udělali jsme fotky, najedli se a ve 12:15 vyrazili na jezero Mt. Cinto (asi 15 – 20 lidí). Ve 13:20 jsme došli k jezeru. V 13:45 pokračování v sestupu, 15:15 na chatě, 16:40 v kempu. Pivo. Sprcha. Praní. Odpočinek ve stínu pod stromem.
19:00 Večeře: zeleninová (česneková) polévka, čočka + vejce + okurek + chléb. Karty, fotbal v TV

Den byl dlouhý a náročný. Ráno docela brzo vstávali, najedli se a vyrazili. Ti první ve předu pěkně valili, my s Marťou skoro na chvostu. Nevydržel jsem její pomalé vycházkové tempo a šel na chvíli dopředu, ale pak na ni stejně počkal. Jakmile dostala dávku čokoládky, tak už šla se mnou :-). Cestou se všude pásly kravky a bylo pěkně, výstup byl docela pohodový a rychlý. Došli jsme k boudě pod hlavním stoupáním, kde na nás čekala čelní skupina. Trochu jsme se najedli, počkali na další a vyrazili jako dlouhý had na horu. Než jsme se na ni dostali, tak jsme se pěkně roztrhali, protože každý nahoře už šel svým vlastním tempem a dělal zastávky na vydýchání, udělání pár fotek a na občerstvení. Počasí bylo super – slunko, modrá obloha a teplo. Docela jsem se spálil, a tak si nahoře musel obléct dlouhé tričko. Na vrcholu jsme pojedli, udělali fotky, já jsem vypil vrcholové pivo a vyrazili dolů. Sestup byl docela zdlouhavý a těžký, cestou jsme se stavili na horském plese nazvaném po hoře Mt. Cinto. Já jsem se tam vykoupal, i když voda byla studená jako led :-(. Cestou zpět jsme minuli ranní chajdu, a pak už po stejné cestě došli do kempu. Docela nás překvapilo, že někteří z nás na horu nevyšli – buď nesnášeli výšky nebo neměli fyzičku. Jeden kluk (Adam) zůstal dole v již zmíněné boudě a čekal na svoji holku (Katku), která šla nahoru :-). Celkově byl výstup v pohodě, bolely nás nohy a byli jsme unavení, ale to bylo vyváženo tím, že jsme se dostali nahoru a stihli i to jezírko. V kempu jsme se dali do kupy, snědli večeři a vyslechli večerní sezení ohledně dalšího dne. Než jsme šli spát, tak jsme ještě zahráli pár partiček v kanastě s Honzou a Helenou. Takhle jsme si představovali tuto dovolenou, škoda jen těch 2 promrhaných dní na začátku.

Výstup na Mt. Cinto
Zatraceně studené jezírko
Pohled na masiv Mt. Cinta
Mapa

Radim | 6. 7. 2006 Čt 01.09 | Korsika, Cestování | Tisk | 692x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
1 plus 1 jsou?
Odpověd: