Z Olomouce na chalupu

Vše, co jsem si na dnešek naplánoval, téměř vyšlo až na to počasí :-(. Po poledni, kdy jsem si naplánoval cestu na kole na chalupu, se venku začalo mračit a později začalo pršet – přesně podle předpovědi. Mě to však bylo jedno, už jsem se rozhodl nadělit si ke svým dnešním narozeninám pořádnou projížďku, a tak by mohly klidně padat i trakače :-).

Chtěl jsem zkusit pro mě novou cyklostezku vedoucí podél kolejí od Štarnova do Šternberka, a tak jsem vyjel z Olomoucké části Černovír. Cyklostezka 6029 vedoucí chvíli kolem rychlíkové trati může byt v krásném počasí bez problémů, ale vzhledem k tomu, že to byla jen hliněná polní cesta a bylo zrovna po dešti, tak byla nechutně blátivá – výsledkem bylo, že jsem byl zašvihaný až za ušima :-).

Cesta byla pohodová, šlapalo se mi dobře – asi to bylo tím, jak jsem se na ni tak těšil. U Šternberku mě zastihl krátký deštík, jinak se mi vše vyhýbalo a zůstávaly pro mě již jen mokré silnice po dešti. Nejlepší částí bylo údolí potoka Sitky, kde se jede velmi příjemně a jednoduše se nabírají výškové metry. V dnešním nečase jsem tam až na jedno auto nikoho nepotkal, jen slimáky a hlemýždě 8-O. V údolíčku se lze 2× občerstvit, protože jsou v něm vybudované dvě pěkné studánky. Vyjel jsem z něj kousek pod Hůzovou (poslední tři kilometry nejsou po asfaltce), ze které už je to kousek do Jiříkova a na Sovinec. Já jsem však pokračoval do Kněžpole, na Stránské, Rýmařova a chalupu ve Stříbrných Horách.

Z Olomouce na chalupu

Datum: 16.5.2008

Délka trasy:

Nastoupaná výška:

Nejnižší bod:

Nejvyšší bod:

Radim | 16. 5. 2008 Pá 10.46 | Cykloturistika | Tisk | 784x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: