Projížďka na Kamenný vrch

Dnes oslavujeme padesátiny mojí mamky, a tak jsem se rozhodl, že se před slavnostním obědem a odpolední párty trochu projedeme a tím i vyhladovíme. Naším cílem je tentokrát Kamenný vrch neboli Kamenec kousek od rozcestí Hvězda a Rabštejna. Trochu nás svazuje čas, protože máme být za dvě hodiny zpátky, což samozřejmě nestíháme a přijíždíme s hodinovým skluzem :-). Počasí je vynikající, ani zima ani teplo, sluníčko svítí a po modré obloze se sem tam převaluje malý mráček.

krpal-pod-kamencem_resize

Kamenný vrch je nejvyšší vrchol nad rozcestím Hvězda, ze kterého na něj vede červená značka. My jsme z rozcestí jeli ještě chvíli po asfaltové cestě vedoucí nad Hraběšice, ale po pár stech metrech jsme opět narazili na červenou a další rozcestník. Od tohoto bodu se jede už jen nahoru a můžu říci, že prvních pár desítek metrů je fakt krpál :-). Já to prostě miluji, Marťa je trochu jiného názoru, chvíli se po kluzkých kamenech a mokré trávě snaží, ale pak táhne kolo pěšky. Na rozcestí Kamenec jsme přijeli za chvíli, Marťa mě vraždila pohledem, ale já jsem měl radost, že jsem ji sem vytáhl, že vyšlo počasí a že jí to šlapalo tak dobře :-) (Začínám mít pocit, že už jsem si ji tak trochu vycvičil :-D)

Na vrcholu Kamence je skála, ze které by byl krásný výhled na všechny strany nebýt docela vysokých stromů. I tak doporučuji Kamenec navštívit, je tam krásně. Chvíli jsme na skále odpočívali, a pak vyrazili dolů do Oskavy.

na-vrcholu-kamence

Cesta vedla pořád z kopce a pro horské kolo to je parádní sjezd. Z Oskavy nás už čekal jen výšlap po silnici nahoru do Stříbrných Hor. Na chalupu jsme přijeli přesně tak, jak jsem si představoval – s úsměvem na rtech, trochu unavení, ale hlavně pořádně vyhládlí :-).

Odkazy na mapy:

Radim | 17. 5. 2008 So 11.23 | Cykloturistika | Tisk | 855x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

[1]reagujmejl Tomáš

Jako Šumperák jsem tam pochopotelně byl na kole taky a tak umím ocenit, že se někdo vyškrábe až nahoru. Je to opravdu krpál jako hrom. O to víc zamrzí ta nevyhlídka na vrcholové skále. Poprvé jsem byl zklamaný, podruhé už mi to tak nevadilo. Přeji spoustu dalších dobrých kilometrů. Tomáš

10. 1. 2015 So 20.31

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: