Na bruslích kolem Vltavy

In-line brusle jsme si s Raďou koupili asi před 3 lety. Já mám Salomon Siam 7, Raďa PowerSlide. Samozřejmě můžete využít i služeb půjčovny bruslí, ale ty nejsou všude a strkat svoji nožku do brusle 100× propocené někým jiným není zrovna hezká představa.

salomon-siam-7-resizeNa to, jak dlouho máme brusle jsme na nich ale mockrát nestáli – ze začátku jsme byli párkrát na Letné, zajeli jsme si i do Poděbrad zabruslit kolem Labe a já jsem pak loni chodila docela často na Ladronku, protože jsem to z Řep měla kousek. Hodně oblíbená je v Praze stezka kolem Vltavy – my ji jezdíme většinou od Podolské vodárny až skoro na Zbraslav. Tam a zpátky to dá 20km. Ve čtvrtek jsme tam vytáhli našeho kamaráda Tomču, který si právě koupil nové brusle. Vyjížděli jsme až o půl sedmé, stezka byla na rozdíl od víkendu poloprázdná, takže se jelo příjemně.

Brusle jsme si nasadili na lavičce u tramvajové zastávky. Ze začátku se jede po širším chodníku, který je zároveň cyklostezkou. Tady se motají ještě chodci a povrch je místy pěkně zvlněný. Dvakrát se tu přejíždí vjezd na parkoviště a jednou dokonce příjezd a výjezd od benzínky – ten je obzvlášť nebezpečný, někteří řidiči (ačkoliv je tam vyznačený přechod pro chodce) Vám přednost rozhodně nedají. Pak se jede do mírného kopečka k zastávce Přístaviště. A tady Vás čeká první velká zkouška – následuje totiž docela prudký sjezd k Vltavě, navíc do zatáčky, kam není pořádně vidět. Sjet se to dá, trošku Vám stoupne adrenalin a jste rádi, že jste se nevymleli. Následuje krátká rovinka. Před mostkem odbočujeme vzhůru do kopečka, nahoře pak kousek po silnici. Dál máme možnost buď jet vpravo (teď se tam ale stezka opravuje, je tam seškrabaný asfalt, takže nedoporučuji) nebo vlevo, což je po silnici, která je příjezdovou cestou a zároveň parkovištěm pro mnoho sportovních areálů v okolí a řidiči jsou tu docela bezohlední. Za golfovým hřištěm je už ale vjezd motorových vozidel naštěstí zakázán. Jede se po silnici s drsným povrchem,ale pak už začíná nová cyklostezka, která nás dovede skoro až na Zbraslav. Po krátkém vydýchání to otáčíme. Po cestě je několik stánků s občerstvením, ale jen u jednoho dostanete točenou Plzeň nebo Gambrinus (to je naše oblíbená :-)

Martina | 5. 6. 2008 Čt 10.07 | Mišmaš | Tisk | 628x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

[1]reagujmejlweb Michal Volčko

Četl jsem, asi si také koupím inlajny. Moc se mi líbil výraz lavečka, je takové hanácké. M.V.

11. 6. 2008 St 18.58

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
1 plus 1 jsou?
Odpověd: