Pracovní víkend na chalupě s projížďkou na Křížový vrch

obrazek Tento víkend pracujeme :-). Taťka pořezal všechno naše dřevo a na nás bylo, abychom ho naštípali. Sami bychom to sekali asi týden, a tak jsme si sehnali pomocníky :-). My s Marťou jsme se domluvili s Ivou a Vlastikem a taťka si nakonec sehnal asi nejlepšího pomocníka – štípač dřeva AL-KO KHS 3700 od firmy AL-KO. Skoro vše jsme naštípali v sobotu, a pak jsme ještě vyrazili na kole na pivko. V neděli jsem vstával brzo ráno a štípali jsme ještě další dřevo. Kolem jedenácté začlo trošku mrholit, a tak jsme šli do tepla zahrát pár her Bangu. Po obědě jsme vyrazili na kole na Rabštejn.

Přes celý víkend bylo krásně, svítilo sluníčko a bylo příjemně teplo, takže jsme se odpoledne i koupali v bazénu. Ráno jsme vstávali kolem osmé a v devět jsme začali štípat. Šlo to jak po másle :-). V podstatě jsme nedělali nic jiného, než mačkali tlačítko a tahali za páku.

obrazek
obrazek

Jedinou prací bylo podávání dřeva a jeho skládání do přístřešku. Ze začátku jsme ještě zkoušeli simultánně sekat dřevo sekerou, ale bylo to pomalejší a pracnější, takže jsme toho nechali. U štípačky jsme se všichni vystřídali, holky to náramně bavilo a jediný problém byl, že nás pak už bolely prsty od mačkání toho tlačítka :-). Jak nám ubývaly špalky, tak nám ubývala i zakoupená pivka. Na oběd jsme měli fazolovou polévku a buchty. Kolem třetí jsme doštípali všechno smrkové dřevo a šli se vytelit k bazénku.

obrazek
obrazek

Slunko fakt pařilo. Později jsme se rozhodli, že vyrazíme na pivko. Já jsem chtěl jet na Křížový vrch a navíc když taťka řekl, že v Rudě je nová hospůdka, tak bylo jasno. Z chalupy jsme vyjeli do Dobřečova, Horního Města, Tvrdkova až do Rudy. Tam Vlastík s Ivou přejeli odbočku a pokračovali dál na Křivou :-). No, a aby jsme se nesmáli s Marťou dlouho, tak Vlastík doslova „poku…il“ řetěz. Podařilo se mu ho tak navinout na přední talíř, že jsme se pěkně zamazali a já zanadával, než jsme to spravili. Na kole jsme vyjeli na Křížový vrch, kde jsme se chvíli pokochali výhledy, a poté sjeli dolů do hospůdky. Já jsem dostal nápad na zdokumentování křížové cesty a zde je výsledek.

obrazek
obrazek
obrazek

Pivko bylo super, dali jsme však jen jedno, aby jsme mohli jet a stihnout ještě jedno v Rešově :-). Z Rudy jsme vyjeli zpět po cestě, jak jsme přijeli, a u rozcestníku nad vesnicí jsme odbočili po žluté značce dolů k Fialovu mlýnu. Sjezd to byl pekelný :-), Marťa chvílemi kolo raději vedla. Dole u mlýna jsme se rozhodli, že se pojedeme mrknout na Rešovské vodopády, a tak jsme se tam na otočku stavili. Pak už nás čekala jen cesta do kopce. Stejně prudký kopec, co jsme sjeli dolů jsme museli i na druhé straně údolí vyšlapat nahoru :-). Mě se to mooc líbilo, nahoře jsme dali ještě jedno slíbené pivko a valili domů, aby jsme nezatměli. Večer jsme hráli burzu, já jsem skončil jako první, vyhrála myslím Pipka.

Odkazy na mapy:

Druhý den ráno jsem vstával docela brzo, venku bylo pěkně a mě se už nechtělo spát. Hlavně jsem však chtěl co nejdřív začít štípat další kupu dřeva ať můžeme vyrazit ještě na kolo. Takže už někdy před osmou jsem stál u štípačky a makal. Ukončení všech prací jsme si dali na jedenáctou hodinu. Dali jsme oběd a vyrazili na pivko na Rabštejn. Cestou zpět jsme se koukli do lesa a chvíli sbírali hříbky. Bylo jich však málo, a ty co jsme našli, byly staré a hodně červavé.

obrazek obrazek

Radim | 6. 9. 2008 So 17.31 | Mišmaš, Cykloturistika | Tisk | 737x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
1 plus 1 jsou?
Odpověd: