Polom 2008

obrazek Tento víkend byl ve znamení chlastání a žraní :-), protože jsme se domluvili s klukama z Ameriky, že se setkáme a zavzpomínáme na dobré časy strávené v DLI. Radovan domluvil chalupu na Polomu v Orlických horách, a tak jsme se tam všichni v pátek k večeru setkali. Na pořadu byly dvě bečky, hovězí gulášek, vepřová kýta pečená na rožni a další mlsoty :-). V sobotu se nám podařilo i trochu se vyvětrat, když jsme vyrazili na pivko do Šerlišského mlýna.

obrazek Na Polomu se nás nakonec sešlo jedenáct. Chaloupka je to vynikající, jsou v ní dvoulůžkové pokoje, kuchyňka a odpočinková místnost – vše pěkně a moderně vybaveno. Z Prahy jsem vyjížděl s Peťou a Mírou vlakem do Pardubic, kde nás vyzvedl Karlos. V Dobrušce jsme se stavili v největším pajzlu (U jelena) v okolí na jídle. Po jídle jsme to už měli na Polom kousek. Při příjezdu tam bylo pěkně hnusně, a tak jsme hned zalezli dovnitř a začali pařit s ostatními. Radovan donesl projektor, a tak jsme se koukali na fotky a popíjeli pivko. Ráno jsme si dali výborný hovězí gulášek, který uvařil Radovan. Asi hodinu a půl jsme se dívali na video o cestách Martina a Karlose po kurzu – za nějakých jedenáct dnů objeli pěkný kus Ameriky. Poté jsme se konečně vybatolili ven, bylo krásně – sluníčko svítilo, ale zima a vítr naznačovaly, že podzim už ťuká na dveře. Vyrazili jsme postupně k modré značce, po které jsme pokračovali až na Polomské sedlo. Tam jsme se rozdělili, kluci šli na Šerlišský mlýn na pivko a ja se šel mrknout na hřebeny a na Šerlich. Jak foukalo, tak byl čistý vzduch a daleká viditelnost, a tak jsem si nemohl nechat ujít krásné výhledy :-). Kromě výhledů jsem si nenechal ujít i krásně sladké borůvky, některé byly velké jako třešně. Bylo jich tam plno, některé keříky se zbarvily pěkně do červena, takže vytvářely už takový podzimní kolorit.

obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek

S klukama jsem se srazil znovu až na chalupě, kde se už snědla horní vrstva kýty. Do večera jsme pak nedělali nic jiného než pili pivko a chodili na další odkroje. Někdy kolem páté došla první bečka. Škoda byla, že pár z nás muselo odjet. Kvůli zimě jsme se přesunuli do chaloupky a pokračovali dál v hodování, dopili jsme flašku slivky, ale na doražení druhé bečky už jsme neměli :-(. Skončili jsme někdy kolem půlnoci, protože všichni byli pěkně utahaní. Ráno jsme dojeli zbytky masa od kosti a kolem desáté jsme se rozjeli domů. Akce se podařila – pořád jsme se něčemu smáli, pivko bylo výborné a jídlo též. Při pozdější ořezech kýty už nikdo nemohl, všichni jsme sténali, že už máme plné pupky a že už nepůjdem, ale šli jsme pokaždé :-). Ještě jednou díky Radovanovi, který vše zorganizoval a připravil.

Pár fotek v galerii.

Odkazy na mapy:

obrazek

Panorama s pohledem na Krkonše

obrazek

Pohled na Polsko ze Šerlichu

Radim | 13. 9. 2008 So 16.14 | Mišmaš | Tisk | 817x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
1 plus 1 jsou?
Odpověd: