11. den – pondělí 10. července „Ajaccio a Krvavé ostrovy“

6:30 Budíček
7:00 Snídaně: cornflakes s jogurtem a marmeládou, chléb se sýrem, čaj
8:00 Odjezd z kempu Europa na kole přes Porticcio, po dálnici kolem letiště do Ajaccia (23 km). Zde individuálně prohlídka města. Ajaccio je hlavní město Korsiky a rodiště Napoleona. Na tržnici koupili nějaké pečivo, rajčata a broskve. V 11:15 opouštíme Ajaccio a valíme ke Krvavým ostrovům (dalších 13 km) – po pobřeží. U autobusu jsem si dala broskev, šla si umýt ruce do moře, ale nějak jsem tam po kameni uklouzla a spadla na pravou nohu a ruku – trošku odřená, nejvíc na dlani. V 12:30 odjezd busem do Sartene (městečko na kopci) 15:30–16:10 – rychle jsme si ho prohlédli (úzké uličky) a jeli dál směr Bonifaccio.
17:30 Příjezd do kempu. Postavení stanu, převlečení do plavek a hurá do bazénu (kolem palmy)
19:00 Večeře: mušličková polévka, maso + rýže + čalamáda. Karty, víno s Raďou
Ujetá vzdálenost: 34 km

Vyjíždíme docela brzo směrem na Ajaccio, ze začátku se jelo kolem pobřeží dobře, byl chládek, malý provoz a pěkný výhled. Pak jsme však dojeli k dálnici a trochu tam zazmatkovali, protože jsme po ní měli jet, ale přímo u vjezdu bylo plno zákazů cyklistů. Nakonec cesta vedla chvíli vedle dálnice po jiné silnici, a pak jsme stejně na ni museli vjet (tam už však zákazy nebyly) – cesta po dálnici nic moc, taková rychlá a nervózní. Ještě před tím, než jsme najeli na dálnici, tak jsme na silnici potkali průvod oveček jdoucích na pastvu :-). Na začátku města jsme zase trochu bloudili (já první), když odbočili předčasně a museli se vrátit zpět na dálnici. Než jsme se dostali do centra, tak to byl porod :-), nevedla tam cyklostezka, takže jsme chvíli jeli po dálnici, chvíli šli po chodníku, chvíli v protisměru a pořád přecházeli cesty. Nakonec jsme dorazili na nějaké náměstíčko s trhem, kde jsme nechali zamčená kola a šli si vše projít pěšky. Prošli jsme v rychlosti všechny zajímavosti, koupili jsme nějaké pečivo na trhu (já nějakou hříbkovou plundru – nic moc, Marťa něco sladkého). Měli tam plno uzeného a syrového masa a různé druhy sýrů (také s ochutnávkami :-)). Jelikož jsme měli ve 12:30 odjet z Krvavých ostrovů, tak jsme se ve městě moc dlouho zdržet nemohli, vše prolétli jak rakety a už po 11. hodině odjížděli směrem k ostrovům. Cestou jsme se ještě stavili u pomníku Napoleona, měli tam pěkné lavečky. Z města jsme po chvíli vyjeli, a pak už míjeli jeden hotýlek za druhým, jak byly nasázeny kolem pobřeží skoro až ke Krvavým ostrovům. Rychle jsme tam dojeli, nechali kola na parkovišti, zašli na vyhlídkové místo a valili zpět k autobusu. Ještě než jsme nastoupili, stihla si Marťa udělat bebi , nemehlo jedno. Následovala strašně dlouhá cesta až na jih ostrova k Bonifacciu, naštěstí jsme měli asi hodinovou pauzu na projití historického města Sartene. Městečko je prý známé svými úzkými uličkami a válkami rodů a následnými vendetami. Bohužel jsme ho zase jen prolétli . Zbylou cestu autobusem jsme zase nějak protrpěli, takže když jsme pak dojeli do kempu, ve kterém byl krásný bazén, tak jsme v něm museli skoro všichni skončit . Bylo to super osvěžení, já musel ještě běžet pro foťák, protože to tam bylo hodně fotogenické. Večer chvíli hrajeme karty a pijeme víno. Hodně lidí se jelo projet na kole do večerního Bonifaccia, já chtěl taky, ale Martě se nechtělo :-(.

Ovečky Pomník v Ajacciu
Marťa na krasné lavičce Sartene
Mapa

Radim | 11. 7. 2006 Út 05.18 | Cestování, Korsika | Tisk | 578x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
1 plus 1 jsou?
Odpověd: