Šumava 2008 - 4.den - Cesta na Churáňov

kolem-potoka_resize
Dnešním dnem jsme zakončili náš prodloužený víkend na Šumavě a vydali se na cestu z Kašperských Hor na Churáňov, odkud nám jel odpoledne autobus do Prahy. Ráno jsme si sbalili batohy a vyrazili na asi 15 km cestu „na těžko“. Počasí nám moc nepřálo, dopoledne ještě místy mrholilo, a pak zůstalo zataženo. Na zablácených cestách jsem si otestovala svoje pohorky a nebála se ťápat i do hlubšího bahýnka :-).

Z Kašperských Hor jsme vyrazili po červené značce 8 km na Popelnou. stoupani-na-hradiste_resize Po cestě nebylo nic moc zajímavého, snad jen to, že jsme konečně nepotkávali davy lidí (vlastně jsme potkali jen jednoho cyklistu). Na Popelné jsme se rozhodovali, zda si uděláme asi kilometrovou odbočku po žluté a vydáme se na tzv. Obří hrad – keltské hradiště. Moc se nám nechtělo, protože nás čekalo vystoupání asi 100 výškových metrů na relativně krátkém úseku. Šli jsme do toho, ale do kopce jsme si tedy pěkně zafuněli, obzvlášť ještě s těmi batohy na zádech. Hradiště bylo docela rozlehlé a zbytky opevnění a valů byly ještě zachovalé, navíc zde byl i nádherný výhled do údolí i na Kašperk. svacinka_resize Doporučujeme, stálo to za tu námahu. Výstup mi vzal hodně sil, ale Raďa sliboval svačinku až na dalším rozcestí. Následující 3 km kolem říčky Losenice pro mě byly utrpením, žabička v bříšku se už ozývala a já jsem si tak lesní stezku nemohla naplno užít. Na rozcestí U Nového mostu se nade mnou Raďa slitoval a natlačili jsme do sebe 2 rohlíky se salámem. Na Churáňov to bylo po naučné stezce už jen 2 km. Měli jsme v plánu zajít ještě na vyhlídkovou věž, ale vzhledem k nepříznivému počasí jsme raději zalezli do hospůdky na pivko a počkali v klidu na autobus. Cesta do Prahy byla docela rychlá, zmohla nás únava, trošku bolely nožky a záda, ale máme určitě zase na co vzpomínat.

Odkazy na mapy:

Další fotky najdete v galerii.

Martina | 28. 10. 2008 Út 20.44 | Cestování, Česká republika | Tisk | 468x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
1 plus 1 jsou?
Odpověd: