Decoupage aneb jak jsme zdobili květináče

Asi předpředminulé vánoce jsme se s Martou proplétali Olomouckými uličkami ve snaze dokoupit poslední dárky a jelikož jsme ještě potřebovali nějaký papír na jejich zabalení, zalezli jsme do malého papírnictví. Mimo papíru jsme si všimli vystavených krásně zdobených květináčů. Hned nás napadlo, že by to byl skvělý ručně dělaný dárek pro různé babičky, maminky a sestry :-). Prodavačka byla milá a ochotně nám pověděla jak na to. Po cestě domů jsme se stavili ve výtvarném obchodě u Césara a nakoupili lepidlo na tzv. decoupage a vybrali plno ubrousků. Ještě dál jsme koupili v „barvách-lakách“ bílý Akryl-mat a celí nedočkaví jsme spěchali domů a těšili se na naše vlastní výrobky.

Martininy výtvory

Postup tvorby zdobených květináčů pomocí techniky decoupage je jednoduchý. V podstatě jde o nalepení svrchní vrstvy zdobených ubrousků na nabarvený květináč. Lepidlem může být herkules nebo speciální lepidlo přímo na decoupage. Barvu nám slečna v papírnicví doporučila Akryl (používá se i balakryl) – ten jsme obarvovali mými starými temperami ještě ze základní školy :-).

Květináče se nám jako začátečníkům docela povedly a moc se všem libily. Některé zůstaly jen pro okrasu a jiné byly využity (bohužel jsme hliněné květináče nevymalovali balakrylem i zevnitř, a tak postupem času jak voda vzlínala se květináč zničil).

Zde jsou zase nějaké zajímavé odkazy na podrobnější postupy a obrázky květináčů:

Pár fotek z této akce :-):

Natírám květináče
Natřené květináče
marta-zrovna-nalepuje-motyla
zelenina
motyli

Radim | 7. 1. 2009 St 20.04 | Art | Tisk | 3357x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Otáčí se Slunce kolem Země?
Odpověd: