Běžkování v Jizerkách

Nova-louka_resize
Protože venku panuje už pár dnů mrazivé počasí, rozhodli jsme se tento víkend vyrazit opět na hory. Nechtělo se nám cestovat až na chalupu do Jeseníků, tak jsem vymyslela výlet do Liberce a okolí. Kamarádka mi poradila Bedřichov v Jizerkách, kam se chystali na sjezdovky. Vymyslely jsme, že bychom se tam tedy mohli potkat, a pak ještě zajet k nim do Mladé Boleslavi na návštěvu.

Raďa se ještě nezávazně na mě domlouval s Pokim a Robertem, zda by se k nám nechtěli přidat. Poki bohužel nemohl, ale Robert s Marťou se také někam chystali. Domluvili jsme se tedy, že si uděláme společný výlet. Trošku jsem se bála Robertovy fyzičky, když jsem si vzpomněla, jak rozdrtil kluky v Běhu na Praděd. A nevěděla jsem, jak je na tom Mar'ta, jestli nebudu pořád někde kilometry za nima, zafuněná a oni všichni někde vysmátí. Vše ale bylo ok, Robert byl po nemoci, tak nám moc neutíkal, Raďa se taky držel na dohled a my s Marťou jsme na tom byly podobně. Samalova-chata_resize

Do Bedřichova jsme dojeli před 10.h., našli místo k parkování a vydali se ke stadionu, kde jsme nasadili běžky. Prvních pár kilometrů připomínalo Václavák – motala se zde spousta lidí, ale po pár rozcestích se běžkaři rozprchli do různých směrů a nám se ulevilo. Trošku jsme se nechali inspirovat Jizerskou 50 a vyrazili více méně po jejích stopách – z Bedřichova po žluté značce na Novou louku, dále po modré na Kristiánov, přes Rozmezí a Čihadla k občerstvení na Kneipě. Fronta byla až ven, tak jsme se rozhodli posilnit z vlastních zdrojů (obložený doma pečený chléb, čaj s rumem a kinderčokoládky nám aspoň trošku zaplnily bříška). Pokračovali jsme dál na Smědavu, kde byla fronta v bufetu také až ven. Po pár minutách jsme to tu také vzdali a vydali se na cestu zpátky – druhou stranou kolem Jizery na Kneipu. Smedava_resizeZde jsme se rozhodovali, zda budeme pokračovat po naplánované trase přes Hřebínek, ale vzhledem k tomu, že už bylo skoro 15 hodin a my jsme byli docela unavení, vydali jsme se nakonec stejnou cestou přes Kristiánov zpátky do Bedřichova. Volala jsem Marcele, jestli už také dolyžovali a jestli se potkáme někde v restauraci na jídle. Maca s Milanem však změnili plány a vydali se jen někam za Turnov. Domluvily jsme se tedy, že naši návštěvu odložíme na jindy, nebyli bychom po dnešním výkonu asi dobrými společníky. Dnešní lyžovačku jsme zakončili v restauraci horské chaty Jarmilky a vydali se na cestu do Prahy.

Myslím, že se nám dnešní výlet opravdu vydařil. Škoda jen, že se sluníčko schovávalo za mraky, sem tam se spustila i sněhová chumelenice. Celkem jsme ujeli 33 km a jak řekla Marťa, skoro se nám ta Padesátka podařila :-).

Odkazy na mapy:

Martina | 17. 1. 2009 So 16.31 | Cestování | Tisk | 670x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Otáčí se Slunce kolem Země?
Odpověd: