Víkendové běžkování kolem chalupy

Hned druhý víkend v lednu jsme se rozhodli, že nebudeme sedět doma v Praze, ale pojedeme lyžovat na chalupu, protože napadlo konečně trochu sněhu. Cesta do Stříbrných Hor se tentokrát trochu protáhla, protože jsme až do Rýmařova jeli vlakem, kde nás už čekal taťka. Následující dva dny lyžovačky však za to utrpení ve vlaku stály :-).

obrazek

První den jsme zvládli náš známý okruh: chalupa – Stará Ves – U škaredé jedle – Skřítek – Rabštejn – chalupa. Bohužel to tentokrát nebylo tak super jako jindy kvůli té troše sněhu. Na polích a loukách mohlo být zhruba 15 – 20 cm, ale na lesních cestách bylo daleko míň. Nejhorší to bylo v úseku mezi Hvězdou a Rabštejnem – na kamení se prostě běžkovat nedá :-(. Trochu mě to kazilo náladu a radost z toho, že jsme venku a zase se trochu hýbeme :-).

Odkazy na mapy:

obrazek
obrazek
obrazek
obrazek

Druhý den jsme se poučeni rozhodli jít zaběžkovat jen na pole nad chalupou. Bylo krásné počasí a vzhledem k výšce sněhu a vyjetým stopám to byla správná volba. Jako první mini-cíl jsme si zvolili Vyhlídku, kde jsem byl nadšen z mapy, která vyznačovala upravené běžkařské trasy. Dál jsme pokračovali do Dobřečova a zpět přes skálu nad Ferdinandovem, kde jsme udělali zimní panorama.

Chtěl bych poznamenat, že se mi líbí snaha horských vesnic upravovat běžecké stopy v jejich okolí. Rýmařovští už to dělají delší dobu. Když je dostatek sněhu, tak mají vždy upravenou stopu z Rýmařovské Flendy až do Staré Vsi a k Hubertovi. V Horním Městě asi také poznali, že není třeba se honit po hřebenech a že pro krásné, pohodové běžkování stačí pár upravených stop na pláních a polích kolem vesnice :-). Alespoň nám to tak vyhovuje – nazout si lyže u chalupy a vyrazit :-). Díky a ať je hodně sněhu.

obrazek
obrazek
obrazek
obrazek

Radim | 10. 1. 2009 So 20.25 | Cestování, Česká republika | Tisk | 585x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
1 plus 1 jsou?
Odpověd: