Cesta na chalupu

Den před plánovaným výšlapem na Dlouhé Stráně z naší chalupy jsme si s Marťou vzali dovolenou a vyrazili na chalupu na kolech. Rozhodl jsem se, že nepojedeme nejkratší cestou ani pěknou cestou Dolním a Horním Žlebem, ale cestou, po které jsme spolu ještě nejeli. Průběžnými cíli byly lípa nad Těšíkovskou kyselkou a větrné elektrárny nad Horní Loděnicí.

V-vetrniky-small

Větrné elektrárny nad Horní Loděnicí

Ještě dole v nížině nás překvapila nově budovaná stezka z Hlušovic do Bělkovic – bude super. U kamenolomu pod Tepencem nás zastavil půlhodinový deštík a nebyl jediný, protože počasí jsme si tentokrát moc nevybrali – bylo hnusně, pršelo, foukalo a byla zima. tesikovska-kyselka-small Na Těšíkovské kyselce nás překvapilo upravené vyústění kyselky – pamatuji takovou tu stříšku s rozbitým zřídlem. Z údolí jsme po načerpání síly z kyselky :-) vyrazili po modré značce směrem na Těšíkov, protože jsem chtěl Martě ukázat lípu, ze které budeme trhat květy na čaj. Cesta nás dále zavedla pod budované větrné elektrárny nad Horní Loděnicí (tip mi poskytla Mila, díky). Jsou to fakt pěkné mrchy. Další zajímavostí po cestě byl zatopený lom u Dalova, na který vzpomínám skrze junácké tábory a užovky obojkové, které tam jsou běžné. Z Dalova jsme jeli směrem vrch Pomezí. Chtěl jsem jet do Arnoltic, Kněžpole a Rýmařova, ale nakonec jsem se rozhodl neztrácet výšku. Po lesní cestě a poté po poli jsme se dostali na Kamenný vrch (pěkný výhled) a z něj pak sjeli do Rýžoviště. Pro Marťu to byla záchrana na poslední chvíli, protože už hlady málem neviděla :-). Po dvou loupáčcích a pořádné průtrži mračen jsme už bez problémů dorazili přes Břidličnou a Rýmařov na chalupu. Večer jsme opět zapomněli na to, že se před velkou akcí nemáme opít jako hovádka :-). Pravidlo „večer šuhaj, ráno šuhaj“ platilo opravdu jen pro některé :-).

Více obrázků v galerii Dlouhé Stráně 2009.

Odkazy na mapy:

Radim | 12. 6. 2009 Pá 17.32 | Cykloturistika | Tisk | 641x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
1 plus 1 jsou?
Odpověd: