Projížďky na západ od Prahy

Po dvou příjemných vyjížďkách na západ od Prahy musím po delší době přidat nějaké poznámky a tipy :-)

Projížďka na Klíčavu

Při výletech do Křivoklátských lesů jsem si všiml vodní nádrže Klíčava a při předchozím výletu z Lužné u Rakovníka do Prahy jsme s Marťou byli kousek od ní. Tentokrát jsem se po práci rozhodl, že si ji konečně okouknu z blízka. Vyrazil jsem z Prahy přes Šárku, kolem Kladna po pěkné okružní cyklistické stezce (0017 a 0018) a do Lán, kde jsem odbočil dolů do Nového Dvoru. Pěkně jsem si to na mapě naplánoval jak sjedu dolů, projedu kolem a budu pokračovat do Běleče. Bohužel pěkná dřevěná brána (samozřejmě zamčená) do Lánské obory mě zastavila a donutila za spousty sprostých slov otočit :-(. Doma na netu jsem si potvrdil získanou znalost – v.n. Klíčava leží v Lánské oboře, která je uzavřená veřejnosti :-). Tak doufám, že se tam těm zvířátkům alespoň žije dobře (tedy když nejdou papaláši na hon :-).

Odkazy na mapy:

Cíl Slapy

Někdy po poledni jsem z Prahy vyrazil s cílem dobýt Slapy. Na mapě jsem si naplánoval tak 150 km a chtěl ho stihnout za cca 5 hodin:-). Skutečnost byla nakonec jiná – v údolí Berounky jsem to musel stočit, abych stihl slíbené pivo s Marťou. Co mě po cestě zaujalo?

  • V Prokopském údolí vybudovali pěknou studánku a ve spodní části je malebné jezírko mezi skálami, vzniklé ze zatopeného lomu, kterého jsem si nikdy nevšiml.
  • V údolí Radotínského potoka kolem červené značky je tristní cesta – pro samé blato se nadalo pořádně jet. Navíc jsem kousek před Chotečí málem vjel do napůl rozpadlé srnky přímo na cestě. Fuj.
  • Moc se mi líbila vesnička Kuchařík – myslím, že se tam může pěkně žít :-).
  • Na zřícenině hradu Karlíku nebylo skoro nic vidět.
  • Překvapila mě pěkná cyklostezka z Dobřichovic k železničnímu mostu. Vždy jsme jezdili po vyznačené trase přes město, ale tentokrát jsem se chytil nějakého zkušeného cyklisty a jel s ním přímo podél Berounky :-).

Při příjezdu do Prahy po cyklo/běžecko/bruslařské stezce kolem Vltavy jsem koukal na nadšené cyklisty „závodníky“ a „machry“. Asi spěchali vypadnout z Prahy, ale ty závody, co provozovali mezi „chudáky“ bruslaři mi připadly trochu nerozvážné. Přišlo mi to podobné tomu, jak nějaký borec dojel autem z Prahy někam do ČB za necelou hodinu – sice nezpůsobil nehodu, ale těch krizových stavů při předjíždění a stylu jízdy jistě způsobil nemálo :-(. Možná by bylo lepší ukázat, co umí někde v kopcích a mít spíš ohled na ostatní, obzvláště když je tam tak přelidněno.

Odkazy na mapy:

Radim | 5. 8. 2009 St 14.21 | Česká republika, Cykloturistika | Tisk | 565x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
1 plus 1 jsou?
Odpověd: