Údolím Zahořanského potoka

na-louce-s-cukrakem-nahled Po celý rok co máme kola v Praze, tak jsme zatím nevyrazili dál na jih směrem k Sázavě nebo na Slapy. Pořád jsme s Marťou pokukovali po mapách a zkoumali kudy se dá kolem Vltavy jet. No, nebyli jsme z toho moc moudří – vzhledem k tomu, že Vltava vytváří hluboká údolí, nedá se až na výjimky jet kolem vody. Nějaké tipy mi poskytla knížka od Adreje Halady – Na Kole křížem krážem po Čechách, a pak mi Marťa poslala odkaz na článek na iDnesu – Na kole údolím Zahořanského potoka a bylo jasné, kam tuto sobotu pojedeme :-). V podstatě jsme jeli přesně podle článku a udělali si tak příjemnou vyjížďku. Jak se píše v článku, tak cesta údolíčkem Zahořanského potoka je trochu akčnější a i následující trasa kolem Průhonického parku, Hostivařské přehrady a Botiče byla téměř po pěších stezkách.

Opět jsme zjistili, že se kolem Prahy dá jezdit mimo silnice a v přírodě, ale stejně na každém kroku člověk potkává dalšího člověka, cyklistu, chajdu, auta, novostavby, bordel … a neposledně musím zmínit ty hrozné návraty přeplněnými pražskými ulicemi. Pražáci si na to asi zvykli, ale já si představuji opravdu pohodovou vyjížďku trochu jinak :-?.

Odkazy na mapy:

Radim | 3. 10. 2009 So 21.59 | Cykloturistika | Tisk | 463x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: