Běh na Praděd 2009

spolecna-nahled V sobotu 10. října se konal 14. běh na Praděd a naše banda u toho nemohla samozřejmě chybět :-). Po roce trénování jsme se opět sjeli na chatu Veroniku a kromě samotného závodu jsme též kvalitně zapařili. Sestava byl obdobná jako minulý rok, někdo ubyl (Robert s Martinou – nemoc, Robert s Evou, Michal – vyvrtnutý kotník) a někdo přibyl (Dušan, Radka a Mareček). Ač to ze začátku vypadalo s počasím hodně špatně a i někteří skalní sportovci váhali, tak se běh vydařil a všichni si pak počasí vychvalovali:-).

Pátek byl ve znamení cestování :-( – už by měl někdo vymyslet teleport neboť nebýt toho, že jsme už v autě začali popíjet, tak by to bylo ubíjející. Na základě zkušenosti z minulého roku jsme se rozhodli, že v pátek nebudeme moc pít, ať nedopadneme tak tragicky. Bohužel to nebylo tak lehké – pivko, víno a burčák prostě byly všude. Naštěstí nikoho nenapadlo vytáhnout odněkud flašku slivovice :-). I tak někteří neběžci odpadli až o půl páté.

Sobota

Ráno jsme vstávali pozdě, protože nebylo proč spěchat. Dolů na Hvězdu jsme měli jet až o půl dvanácté, a tak jsme čas krátili Bangem a úvahami nad počasím. To bylo doslova hnusné – mlha, zima a mrholení. Asi půl hodiny před odjezdem začal v chatě shon – běžci začali přemýšlet, co na sebe oblečou, někteří váhali zda poběží, … O půl dvánácté jsme však všichni seděli v autobusu a jeli dolů, dokonce i můj taťka dovezl auto na Ovčárnu a sjel s námi :-). Registrace pobíhala opět v přecpané restauraci na Hvězdě a vzhledem k tomu, že jsme přijeli brzo, tak jsme tam tak hodinku zevlovali. Před startem jsme se šli jako všichni správní sportovci trochu rozhýbat. Myslím si, že tentokrát se už nikdo nemotal nebo ho nebolela hlava, jen Poki zvládl dopoledne nějaká ta pivka na udržení hladinky :-).

rozcvicka-nahled

Rozcvička

Letošního závodu se za SK Ježíš zúčastnili s následujícími časy tito sportovci:

  1. já (00:52:11)
  2. Raďa (00:55:25)
  3. Jirka (00:57:44)
  4. Dušan (00:59:04)
  5. Tomča (01:10:36)
  6. Poki (01:10:56)
  7. Pavel (01:11:57)
  8. Marťa (01:15:01)
  9. taťka ( 01:19:58) (TJ Liga 100 Olomouc)

Fotky z letošního závodu najdete zde:

obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek tatka-nahled obrazek

Podle toho, co jsem slyšel, tak všichni byli se svými časy spokojeni. Počasí nakonec bylo v pohodě a běželo se dobře. Škoda jen, že odpadl Robert, který se staral o nemocnou Marťu. Vlastík si utrhl achilovku, a tak se dostal do hloučku chroniků. Z holek běžela jen Marťa, kterou za její výkon musím pochválit :-). Ostatní holky měly kopr anebo něco jiného podobného …

obrazek Na Pradědu jsme se tentokrát moc nezdržovali, po gulášovce a pivku jsme šli už za horšího počasí dolů na Veroniku. Někteří z nás jsme před domluvenou večeří zvládli na Ovčárně saunu – bylo to super. Večer jsme začali na společenské místnosti, protože se opět hrál fotbal. Hlavním bodem večera byla diskuze s Moňou na téma „plnění sázek aneb běh k autu v podprsence“. Někdy kolem půlnoci jsme se přesunuli do ponorky, kde vládl DJ Big J :-). Songy jako Generál Laudón a Když jsem já sloužil byly na vrcholu hitparády :-). My s Marťou jsme odpadli kolem třetí, ale ještě kolem půl páté byl slyšet ze spodu hlahol tanečníků a přátel alkoholu.

Neděle

Po probdělé noci jsme vstávali hodně pozdě a ani nebyl důvod proč vstávat. Venku pršelo jak z konve a odjezd byl naplánován až odpoledne. Během dopoledne jsme zvládli uklidit chatu a před půl druhou vše odevzdat, tak abychom stihli kyvadlo.

Já osobně jsem se na tento víkend hodně těšil a podle mě dopadl výborně a podle očekávání. Doufám, že příští ročníky to bude ještě lepší a lidi budou hlavně zdraví. No a počasí? Holt ne vždy musí být posvícení a všichni si alespoň vyzkoušeli, že i v takovém marastu se dá závodit.

Sportu a příštím závodům zdar :-).

PS: Ještě musím dodat, že někteří naši borci jsou tak dobří, že se dostávají běžně na první stránky sportovních webů. Zde je důkaz :-) – Naši současní i bývalí vrchaři, jak je možná neznáte.

PS II: Týden po běhu zachvátila celou repbuliku sněhová kalamita. Na Lysé hoře prý napadl metr sněhu, na Pradědu to bylo „jen“ 70 čísel a na naší chaloupce zhruba 30 centimetrů – na říjen dobré, ne? :-)

chalupa-nahled

Zasypaná chalupa :-)

Radim | 10. 10. 2009 So 19.58 | Mišmaš | Tisk | 562x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

[1]reaguj jiri.nemecek

Pro rozšíření sportovních aktivit na naší chalupě bude možno po předběžném dohovoru se sousedem a majitelem nově vzniklého rybníka oragnizovat a pěstovat bruslení a lední hokej , pro zájemce i krasobruslení či lední bowling. Jinak k běhu na Praded lze říci jen to , že právě toto počasí zapříčinilo skvělý pocit z běhu a dobré časy.

20. 10. 2009 Út 13.39

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: