Adršpach 2010 - 3.den - Broumovské stěny

IMG_0099-nahled

Dnes jsme vyrazili autem nad obec Slavný. Odsud jsme se po žluté značce vydali prozkoumat Broumovské stěny. Nejprve jsme po žluté kamenité sestoupili do Zaječí rokle a pak jsme dál pokračovali lesní stezkou po úbočí se několika pěknými vyhlídkami – Kamenná brána, Koruna, Božanovský špičák, Junácká vyhlídka.

Po včerejším návalu lidí v Adršpachu se mi to tu zdálo takové opuštěné, potkali jsme jen pár turistů a vychutnávali si samotu a klid. Kousek za Božanovským špičákem se cestička proplétala mezi skálami a chvíli se nám zdálo, že se pořád motáme dokola – ne nadarmo se tento úsek nazývá Bludiště. Bylo zde také pár značek, které směřovaly na skalní útvary a popisovaly, co nám mohou připomínat – např. veverku, želvu, ještěra, sedícího velblouda apod. – je to tzv. kamenná ZOO.

IMG_0104-nahledIMG_0111-nahled

Pár živých zvířátek jsme ale potkali v osadě Řeřišný – přicupitaly k nám 2 srnečky, asi matka s kolouškem, vůbec se nebály, zřejmě to byli odchovanci z místní hájovny. Pak si ještě Raďa hladil malé hříbátko. Zpátky k autu jsme se vraceli po modré značce. Sem tam jsme zobali ostružiny, ale už jsme se těšili na pořádné jídlo někde restauraci. Tu jsme hledali v Polici nad Metují, ale nakonec zajeli až do Teplic do penzionu Rybárna (Raďa dal kyselo a vrabce, já nějaké vepřové nudličky s rýží – původně jsem si myslela, že tady dle názvu budou mít nějaké rybí speciality).

Martina | 26. 8. 2010 Čt 19.59 | Cestování, Česká republika | Tisk | 720x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

[1]reagujmejl Dana

Chodím často do Řeřišnyho je tam překrásná příroda a čisty vzduch,co mne ale udivuje stav místni komunykace,za deště tam je všude samé blato musíte mít gumaky,možná že by bylo dobré kdyby se o tutu Řejšenskou cestu někdo staral i pro kolaři by to bylo lepší protože je to tam samá dira,http://www.ahojblog.cz/i/smajly/eek.gif

14. 3. 2011 Po 14.28

[2]reaguj PePa6x

Dana: A kdo by se jako měl starat?!?

8. 9. 2012 So 16.44

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: