Pastviny 2010 – 2.den - hrady Litice a Potštejn a rozhledna Vrbice

litice-nahled Druhý den jsme vstávali kolem 9. hodiny. Venku bylo mokro, zataženo a na kolo se nikomu nechtělo. Nasedli jsme tedy do aut a vydali se do Doudleb a odsud vlakem do Litic. Byl to jeden velký závod s časem, tedy spíš s vlakem, jestli bude mít zpoždění a my ho stihneme :-) Podařilo se.

V Liticích jsme vyrazili po červené značce k hradu, ale na prohlídku jsme nešli – vzhledem k nějaké akci totiž stálo vstupné 90 Kč a ani se nám nechtělo. Dali jsme si tady akorát svačinku a dál pokračovali po červené kolem Divoké Orlice na další hrad – Potštejn. Ani tady jsme se prohlídky nezúčastnili, byla nám strašná zima a cesta před námi ještě dlouhá. Dalším naším cílem byla rozhledna Vrbice. Ještě před výstupem na ni jsme se šli ohřát a posilnit do blízkého penzionu. Rozhledna byla postavena teprve v roce 2006 a je to pěkná dřevěná stavba s točitým ocelovým schodištěm a výškou 30 metrů.vrbice-nahled Všichni jsme byli nadšení, hlavně tomu také pomohl otevřený kiosek, kde si kluci dali pivo a doplnili ho několika rundami panáků (holky řídily). Padl zde také jeden velký slib, který pronesl Raďa – vymyslel, že se tu všichni musíme opět sejít za 30 let. Toto krásné místo za to opravdu stojí. Zůstali jsme tu až do 19:30, pinkali volejbal, házeli basketbalákem na koš a pak po cestě dolů do Doudleb někteří zkoušeli i kotrmelce, hvězdy a skákání po jedné noze. Do kempu jsme dorazili až ve 21 hodin, na večeři ohřáli sekanou a pak se pustili do hry Dostihy a sázky, která však v 6 lidech nějak postrádala smysl, nikdo nechtěl prodávat ani vyměňovat koně a nemohli jsme se tedy pohnout dál.

Odkazy na mapy:

Martina | 25. 7. 2010 Ne 15.06 | Cestování, Česká republika | Tisk | 441x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: