Pastviny 2010 – 3.den - dělostřelecká tvrz Bouda

ropik-nahledNa dnešek jsem naplánovala výlet po naučné stezce „Betonová hranice“ spojený s prohlídku dělostřelecké tvrze Bouda. Po snídani jsme s Raďou vyrazili autem do Mladkova a odsud po žluté značce a dál po červené k Boudě. Hodně mě překvapilo, že panely naučné stezky byly v žalostném stavu, některé úplně chyběly, některé se povalovaly zničené na zemi, články byly buď sedřené nebo skoro nečitelné apod.

Cesta k Boudě byla příjemná, vedla kolem několika malých pevnůstek (tzv. řopíků). Kousek před naším cílem už nám volal zbytek bandy, že už jsou nahoře – vyrazili jinou cestou a na kolech. Chvíli jsme s nimi poklábosili a já jsem se šla podívat dovnitř k pokladně – vybrat, na kterou prohlídku se vydáme. Bylo zrovna 13 hodin a lidi se začali hrnout dovnitř. Myslela jsem, že Raďa za mnou taky dorazí a ke skupině se přidáme, ale jaksi se zapomněl venku. Musela jsem poprosit průvodce, aby mě pustil ven a šla jsem svému mužíčkovi vynadat. Dali jsme si svačinu, potulovali se kolem pevnosti a čekali, jestli náhodou nebude i mimořádná prohlídka ve 14 hodin (garantované jsou jen v 11, 13 a 15 hodin) – nebyla. Ochladilo se, obloha se zatáhla, a tak jsme už dál nepokračovali – ještě jsme chtěli na Suchý vrch s rozhlednou, ze které bychom ale stejně nic neviděli. Zpět k autu jsme se vydali po zelené značce a dál po žluté. Touto cestou vedl nějaký MTB maraton, protože jsme v protisměru neustále potkávali zafuněné a zablácené cyklisty :-) Raďovi to nedalo a po příjezdu do chaty na sebe ještě natáhl svůj cykloobleček a vyrazil zpátky do Mladkova, přes Boudu a na Suchý vrch a bůhví kam ještě.

Odkazy na mapy:

Odkazy na mapy:

Martina | 26. 7. 2010 Po 15.12 | Cestování, Česká republika | Tisk | 474x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
1 plus 1 jsou?
Odpověd: