Pastviny 2010 – 5.den - Rozhledna Andrlův chlum a Lanškroun

S7302605-nahledPo včerejším náročném dni to dnes chtělo něco odpočinkového. Vyrazili jsme všichni autama do Ústí nad Orlicí na rozhlednu Andrlův chlum, a pak jsme se já s Raďou trhli a zajeli navštívit kamarádku Terku do Lanškrouna.

Výšlap na rozhlednu nebyl dlouhý. Auto jsme zaparkovali ve městě a dál nahoru šli po zelené značce asi 3 km. Cesta kopírovala křížovou cestu, tak jsme aspoň měli kde dělat přestávky na vydýchání :-) Rozhledna Andrlův chlum je ocelová věž vysoká 50 metrů, vyhlídkovou plošinu má ve výši 34,6 metru a vede k ní 184 schodů. Nahoře docela foukalo a všichni jsme cítili, jak vítr s rozhlednou cloumá. Vlastík to nejspíš tušil, a tak zůstal raději dole. Zpátky do Ústí jsme sešli po jiné zelené značce a na rozcestí U zabitého odbočili na modrou.

tatarak-nahledS Raďou jsme pak jeli do Lanškrouna na návštěvu k Terce. Jejich 14-měsíční Matěj zrovna spinkal, tak jsme pokecali u nich doma, a pak se šli projít na náměstí do cukrárny a kolem různých sportovišť až k rybníku, kde měla Terka trénink s volejbalistkama. Tady nám dělal společnost Martin a Raďa si zde dal výborný tatarák (topinky jsem mu snědla :-)) Odjížděli jsme odsud až po 19. hodině.

Martina | 28. 7. 2010 St 15.15 | Cestování, Česká republika | Tisk | 425x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: