Výlet do okolí Dobřichovic

Tento výlet vymyslel můj méďa. No, nakonec to bylo trochu jinak. Raďa chtěl jít totiž k vysílačce (či rozhledně)(Cukrák), kterou jsme jednou viděli, když jsme jeli kolem Berounky na kole. Takže jsme v 9:55 sedli na vlak směr Karlštejn a Beroun. Měli jsme naplánováno vystoupit v Dobřichovicích. K Raďovému překvapení jsme výše zmíněnou vysílačku viděli už v Praze-Černošicích, takže nám bylo jasné, že na výlet jedeme, ale trochu jinam.

Z Dobřichovic jsme šli po modré turistické značce 4 km do kopce na rozcestí U Šraňku. Cestou jsme se zastavili na vyhlídce Hvíždinec (476 m). Pěkně tam foukalo, ale ten výhled stál za to (viz foto). Z rozcestí už jsme putovali mírně z kopečka 3,5 km po červené značce až na Skalku.

Tady nás překvapila další vyhlídka – tentokrát na Mníšek pod Brdy, a také polorozpadlý kostelík a křížová cesta. V opravovaném penzionu či co to bylo jsme si dali občerstvení – Raďa pivko a já svařák, který začal pěkně rychle účinkovat a já po cestě dál začala zpívat a tancovat a všelijak blbnout 8-O. Po červené jsme došli k Červenému kříži a odsud po žluté (už větším klesáním) až do Řevnice (8,5 km). Cestou jsme potkali 2 mloky – zrovna přecházeli cestu a kdyby Raďa nezařval „Bachaaaaa“, tak už je moje podrážka rozdrtila. Vždycky jsem se strašně lekla, vyskočila 2 metry do vzduchu a zaječela V Řevnici jsme haluzácky stihli vlak v 15:12 do Prahy (dobíhali jsme). Už jsme se oba těšili domů na guláš (já určitě víc, protože moje žabička v bříšku byla po celodenním výletě pěkně hladová a dávala o sobě vědět).

Celkem jsme podzimní krajinou ušli asi 16 km. Bylo ještě docela teplo, ale na nechráněných místech foukalo. Potkali jsme ještě plno cyklistů (a trošičku jim záviděli – takže to tu na jaře prozkoumáme s kolama!).

Výhled z Hvíždince Skalka

Radim | 29. 10. 2006 Ne 18.18 | Česká republika, Cestování | Tisk | 533x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: