Vánoční dekorace 2011

Tak už někdy v říjnu jsem zase chytila tvořivou náladu. Chtěla jsem si vyrobit nějaké přírodní ozdoby na náš vánoční stromeček. Loni jsme měli stromeček umělý a na něm ozdoby, které jsme kdysi jako děti vyráběli ve školní družině. Báňky jsme chtěli koupit až ve slevách po Vánocích, ale nějak jsme se k tomu nedostali, protože jsme už byli tři a s Verunkou chodit po obchodech moc nešlo. Teď už je jí skoro rok a po všem se sápe, takže stromeček se skleněnými báňkami také nepřipadá v úvahu. No uvidíme, jak se nám stromeček povede nazdobit, pak přidám fotku.

ozdoby-vse_resize

Ozdoby ze šípků

Původně jsem si ze šípků chtěla udělat řetěz, ale propichování mi moc nešlo. Šípky, i když byly čerstvě natrhané, tak měly uvnitř tvrdá semínka. Zvládla jsem jen pár šípků navléct na nit a svázat a vzniklo tak pár ozdob. Jak uschly, tak vypadají trošku jinak, jsou tmavší.

sipky_resize

Zlaté šišky

Velice jednoduché, šišek bylo letos všude dost. Pár jsem si jich nastříkala zlatým hobby sprejem, pár jsem jich nechala přírodních.

sisky_resize

Řetěz z kukuřice

Tento řetěz mě napadl při procházce, kdy kolem cesty byla pohozená kukuřice. Dva kousky jsem si vzala a až doma mi Radim řekl, že to určitě bylo nachystané pro zvířátka. Tímto se jim omlouvám a v zimě jim tam půjdeme hodit nějakou jinou mňamku. Kukuřici jsem propichovala v měkké části a docela mě to bavilo. Nevýhodou je, že řetěz je docela těžký a nevím, jestli nám nebude ze stromečku padat. Pak mi kamáradka poradila, že jsem ten řetěz raději měla zkusit z popcornu! Super nápad, možná ještě zrealizuji.

rezez-z-kukurice_resize

Ozdoby z překližky

Kousek od Horního náměstí otevřeli nové výtvarné potřeby (teda spíš je asi přesunuli z Dolního náměstí). Rádi s Raďou tyto obchůdky prolézáme a vymýšlíme, co bychom mohli zkusit. Zaujaly mě šablony z překližky, tak jsem nakoupila různé tvary a po večerech, když Verča spala, tak jsem tvořila. Nejprve jsem šablony nabarvila temperkami. Druhý den jsem je natřela krakelovacím lakem a než úplně zaschnul (cca po 1 hodině) jsem je natřela balakrylem. Nádherně to popraskalo. Další den jsem si vystříhala různé vánoční motivy z ubrousků a nalepila na ozdoby. Toto jsem dělala jen z jedné strany, z druhé strany zůstal pouze nátěr temperkou. Jako konečnou úpravu jsem obě strany zalakovala.

ozdoby-tempera_resize ozdoby-krakelovaci-lak_resize
ozdoby-01_resize ozdoby-02_resize

Adventní věnec a svícny

Trošku se zpožděním jsem si vyrobila i adventní věnec. Chtěla jsem si ho vytvořit u našich, protože jsem u nás neměla větvičky, ale zapomněla jsem si polystyrenový kruh doma. Takže jsem vyráběla až druhou adventní neděli od 21 hodin večer. Trošku jsem se toho bála, ale docela rychle mi to šlo od ruky. Raďa koupil tavnou pistoli, takže jsem ozdoby jednoduše „přilepila“. Pak jsem se ještě pustila do svícnu – větvičky jsem zapichovala do takové té nasákavé hmoty (nevím, jak se tomu říká). Další den jsem ještě udělala jeden věnec na zavěšení a zbylé větvičky naaranžovala do vázy. Ještě musím poznamenat, že jsem si týden předem nasušila plátky pomeranče a citronu a zapomněla jsem na ně. Hezky by také vypadaly ořechy nebo jen skořápky. Takže se už těším na příští Vánoce :-)

adventni-venec_resize venec_resize
svicen_resize vaza_resize

Martina | 7. 12. 2011 St 19.37 | Art, Mišmaš | Tisk | 2894x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

[1]reagujweb El

Skvělé nápady ;-)

2. 2. 2014 Ne 08.11

[2]reagujweb Jessy

Moc pěkný

6. 11. 2015 Pá 17.01

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
1 plus 1 jsou?
Odpověd: