Čokoládové muffiny

Formu na muffiny už mám přes rok, ale zatím jsem ji vyzkoušela asi jen třikrát. Raďu muffiny moc nenadchly a naše Veru je taky ještě nechce papkat. Úspěch bych ale mohla mít v Prostějově, a tak jsem se rozhodla, že našemu taťkovi udělám k narozeninám muffinovou kytici. Recept na muffiny jsem si půjčila tady, ale dobrý postup, jak kytici vytvořit, jsem nenašla. Proto budu ráda, když ho třeba někdo doplní (pošle odkaz)

DSC_0272_resize
  • 100 g cukru krupice
  • 100 g hořké čokolády
  • 2 lžíce kakaa
  • 125 g másla
  • 170 mlmléka
  • 220 g polohrubé mouky
  • 2 lžičky prášku do pečiva
  • 2 vejce

Troubu předehřejeme na 200°C. Mouku a prášek do pečiva prosijeme do mísy. Přidáme mléko, rozpuštěné máslo, vejce, cukr a kakao. Ručně nebo pomocí elekrického šlehače vše zpracujeme do hladkého těsta. Přidáme nastrouhanou nebo nakrájenou čokoládu. Papírové košíčky naplníme směsí do 3/4 a vyrovnáme na plech (popř. do formy na muffiny). Navrch ještě posypeme čokoládou. Pečeme asi 20–25 minut, až muffiny vyběhnou a zezlátnou.

Pozor: prvních 10 minut neotvírat troubu, jinak muffiny nevyběhnou.

DSC_0261_resize DSC_0262_resize

Kytka – postup:

Do keramického květináče jsem dala hmotu, kterou používám např. i na vánoční svícny a dekorace (nevím přestě jak se jí říká, ale dá se do ní krásně zapichovat). Zamaskovala jsem ji „umělou travičkou“. Muffiny jsem ještě z vrchu nazdobila bílkovou polevou, aby to bylo pestřejší. Košíčky muffinů jsem obalila barevným krepovým papírem, propíchla zespodu špejlí a zapíchla do hmoty. Celou kytici jsem ještě zabalila do celofánu. Přepravou do Prostějova projely některé špejle skrz muffiny, ale i tak snad kytice udělala radost a všichni jsme si na muffinech pochutnaly.

DSC_0266_resize DSC_0268_resize

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

[1]reagujweb M.

Mufiny jsou vděčný dezert/moučník, jednoduché a když se ohlásí nečekaná návštěva, hned hotové. Teď zrovna u nás frčí jahodové, ale nejraději dělám čokobanánové :-D

20. 6. 2013 Čt 00.01

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: