Macánek na Jedové

na-vrcholu-nahled Během sobotního odpoledne jsme zvládli s naší rodinnou bandou kočárkový výlet pro fajnšmekry. Celý víkend byl ve znamení relativní pohody, protože nám z nenadání ve středu odpoledne odjela Verča s babičkou a dědou na chalupu a my zůstali s Ondrášem sami doma. Místo toho přijeli Pipini s Jájou, a tak jsme se domluvili na výstup na Jedovou se základním táborem v Dolanech.

Vzhledem k počasí, brzkému stmívání a přípomínek od Marti jsem jako správný horský vůdce zodpovědně zavelel a základní tábor přesunul do výše položené Vésky. Před odjezdem jsem musel přistoupit na ponižující podmínku, že vezmeme GPSku, abychom se neztratili :-). Výmluvy na baterky a na to, že celou oblast znám jako své boty nepomohly :-(. Nakonec pomohla moje zapomětlivost – baterky narychlo strčené do nabíječky jsem vzal, ale GPSka zůstala v šuplíku :-). Z Vésky jsme vyšli kolem tenisového areálu po zablácené traktoračce tak, abychom se napojili na červenou turistickou značku vedoucí ze Sv. Kopečka na Pohořany.

obrazek obrazek marta-a-macan-nahled

Byli jsme překvapeni slabým popraškem sněhu a nekonečným kopcem. Kočárky dostávaly docela zabrat a tatínkové též, hlavně při posledním prudkém stoupání na vrchol Jedové. Zde se ukázala vytrvalost a houževnatost domácích, protože Pipini to vzdali a kočárek ponechali na chvíli svému osudu zahozený v křáku. Na Jedové jsme probudili Macánka, který celou cestu až nahoru prospal (nechápu jak se mu to povedlo – kočárek dělal na cestě psí kusy). Udělali jsme vrcholové foto a spěchali dolů, protože Pipin měl hlad a okna Pohořanské boudy svítily do tmy a lákaly k nějakému občersvení.

obrazek obrazek

Holky se nakonec domluvily, že se na chvíli zbaví příteže (děcek a tatínků) a vymyslely si velmi náročný sestup po zelené turistické značce do Vésky pro auta (prý pro naše dobro a že už je tma). Tatínkové se tak museli obětovat a dát si nějaké to pivo, tlačenky, tyčinky, … No žádná sranda to nebyla – Ondra byl jak utržený z řetězu a pořád se někam snažil dostat – hlavně nezůstat v tatínkově náruči, kočárku, křesle, … Za chvíli holky přišly a daly si také nějaký mls – horké maliny, nakládaný hermelín apod. Večer byl ve stylu Carcassonne a nově koupeného rozšíření Kupci a stavitelé :-).

Radim | 30. 11. 2013 So 23.42 | Cestování, Česká republika | Tisk | 386x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

[1]reagujmejlweb peterson

Není nad úlevu a pohodově strávený víkend. Nenáročná zdravotní procházka vždycky jenom prospěje. :)

8. 1. 2014 St 13.43

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Otáčí se Slunce kolem Země?
Odpověd: