Brunssum a rozhledna ve Valkenburgu

V sobotu dopoledne jsme vyrazili autem do Brunssumu (Nizozemí). Nalákal nás Raďův kolega, který mu řekl, že se na zdejším trhu dá koupit kilo sýru za 3 eura. Na uvedeném parkovišti se ale žádný trh nekonal a místo něho zde byli (ještě zavřené) kolotoče a další atrakce. Šli jsme si tedy alespoň prohlédnout náměstí a obchůdky. Zpět jsme se vraceli kolem parku, a tak jsme šli pozdravit kačenky na rybníku a dát si svačinku na lavičce. Raďa mezitím našel v parku krásné dětské hřiště, kam jsme šli potom ty naše pipíky vypustit. No a přes rybník jsme uviděli námi slibovaný trh. Koupili jsme sýr a pokračovali v našem výletování.

20141004_120509_Android-nahled

Dalším dnešním cílem byla rozhledna ve Valkenburgu. Sem jsme přijeli kolem 13. hodiny. Ondra si na 20 minut schrupnul v autě, to mu stačilo. Auto jsme zaparkovali dole ve městě na parkovišti a s kočárkem jsme šli hledat cestu k rozhledně. Většina lidí se nechala vyvézt lanovkou, ale my jsme chtěli rozhlednu pokořit pěšky a navíc si trochu prohlédnout okolí. Přes náměstí jsme se dostali ke vstupu k troskám hradu. Nijak nás to nezaujalo, a tak jsme pokračovali dál.

IMG_0661-nahled IMG_0667-nahled

Pořád jsme čekali nějakou odbočku k rozhledně, ale stále nic, žádné značky, žádné cestičky. Já jsem šla s kočárkem až asi 1 km za městečko, kde jsem konečně našla odbočku k rozhledně (Vilhelmina tower) – asfaltka s šipkou na parkoviště. Raďa s Verčou odbočili již dříve nahoru do lesíka, ale dostali se prý na jiný kopec než byla rozhledna. Nakonec jsem však všichni k rozhledně došli. Počasí nám opět přálo, nebe bez mráčků. Prohlédli jsme si atrakce pod rozhlednou – bobovou dráhu, jízdu z rozhledny na laně, dětský tubing… Na lavičce jsme dětem dali polévku z termosky a pozorovali skokany z rozhledny. Děti si pak zařádily na dětském hřišti a Raďa s Verčou si pak šli vyšplhat nahoru na věž. Po 15. hodině jsme se vydali na cestu dolů, tentokrát přímou, dolů do městečka. Sice zde byly přírodní schody, ale Ondra ťapkal, tak to kočár v pohodě zvládl. Příště půjdeme s krosničkou. Ve městečku jsme si ještě dali zmrzlinu a jeli zpátky domů.

IMG_0687-nahled

Příště se sem určitě vrátíme někdy v předvánočním čase – ve zdejších jeskyních probíhají vánoční trhy a na náměstí je prý největší zpívající vánoční strom v Evropě s 5000 světýlky… Více na http://www.kerststadvalkenburg.nl/en/

A taky určitě navštívíme zdejší zábavní park, prý nejstarší v Nizozemsku a nejlevnější v Evropě. Snad bude bezpečný :-)

Více fotek najdete v galerii zde.

Martina | 5. 10. 2014 Ne 21.27 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 325x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

[1]reagujweb Radka

Zkuste i Legoland v Dánsku – nemáte to daleko :) http://www.zabavny-park-nemecko.info/…nsko-billund

7. 11. 2014 Pá 11.00

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: