Výstup na haldu u Beringenu a rekreační středisko ´t Fonteintje

Na sobotu se Raďa domluvil s kolegou Lukášem, že mu přivezeme nějaké věci do Leopoldsburgu. Abychom nejeli jen tak na otočku, tak jsme to spojili s procházkou po haldě u Beringenu. V infocentru nám poradili i rekreační centrum s dětským hřištěm u Koersle. Výstup na haldu nebyl náročný, Ondra se nesl v krosničce a Verunka poskakovala kolem. Nahoře byl pěkný rozhled. Akorát podle předpovědi se zatáhlo a začalo pršet. Pláštěnky jsme samozřejmě nechali v autě. Moc jsme se tu tedy nezdržovali a šli zpět dolů k autu. Dole déšť přestal, a tak jsme si ještě zvenku prohlédli Důlní muzeum a jeli dovádět na hřiště.

IMG_0714-nahled

Park s hřištěm byl volně přístupný, to nás příjemně překvapilo. A nikdo zde nebyl! Jen pár nadšenců hrálo minigolf. Nakrmili jsme naše děti polévkou z termosky a šli vyzkoušet všechny průlezky, skluzavky a houpadla. Jen škoda, že bylo vše trošku mokré. Už zase ale krásně svítilo sluníčko a Verunka s Ondrou si to tu pěkně užívali.

IMG_0777-nahled

V areálu byla i vyhlídková věž a na tu jsme samozřejmě také museli vylézt. Byl odsud krásný výhled na celý areál i do širokého okolí. Viděli jsme odsud i haldu, kterou jsme pokořili dopoledne.

IMG_0791-nahled Výlet se i přes malou nepřízeň počasí podařil a určitě se sem ještě někdy zajedeme podívat.

Více fotek najdete v galerii zde.

Martina | 11. 10. 2014 So 14.00 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 353x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: