Procházka kolem přehrady u Eupenu

Předpověď počasí hlásila na tuto sobotu krásný a teplý slunečný den, takže nebylo nač čekat a vyrazili jsme opět za Eupen. Tentokrát to nebylo do německého Monschau, ale jen na přehradu Eupen (Stausee Eupen, Lac d´Eupen). Auto jsme nechali na velkém parkovišti, které náleželo k restauraci (Eupen Wesertalsperre Besucherzentrum) u hráze. Součástí restaurace bylo návštěvnické centrum, vysoká rozhledna (nepřístupná nebo uzavřená) a pěkné venkovní hřiště pro děti. Na hřiště krásně svítilo sluníčko a bylo tam příjemně, a tak jsme tam chvíli pobyli a nechali děti trochu vyblbnout.

pozujeme-nahled

Lac d'Eupen

Poté jsme šli obhlédnout vysokou hráz a vydali se podél přehrady směrem na Mospert. Tam bylo pár budov, ale žádná otevřená restaurace či alespoň okénko s občerstvením :-(. Zbaštili jsme všechny sušenky a oplatky, vypili čaj z termosky a vyrazili zpět k autu. Cesta nebyla tentokrát po asfaltce, ale lesem po pěkné blátivce. Pro děcka to byla strašná sranda nechat se přenášet nebo skákat mezi kalužemi, blatem a ostrůvky pevné půdy, ale pro mě to pak večer znamenalo čistit všem boty :-(. Výlet jsme si užili a po delší době viděli i nějaké kopce a lesy.

obrazek
obrazek
obrazek
obrazek

Radim | 7. 3. 2015 So 23.26 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 721x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
1 plus 1 jsou?
Odpověd: