Koupání v Severním moři

Hned v neděli po návratu do Belgie jsme se vydali „ochutnat“ moře. Naše děti ještě u moře nikdy nebyly a Verunku zajímalo, jestli je voda v něm opravdu tak slaná. Nejbližší moře od nás je v Holandsku, asi 2 hodiny cesty autem. Kolega od Radi z práce nám doporučil písečné pláže na nejjižnějším holandském poloostrově, jehož největším městem je Middelburg. Dojeli jsme na jeho severní pobřeží a zaparkovali za vesnicí Vrouwenpolder.
DSC_0409-nahled
Pláž byla super nekonečně dlouhá a taky široká. Asi vzhledem k odlivu jsme museli jít k moři asi tak 200 metrů. Počasí krásně vyšlo, bylo tak asi 28 stupňů, takže nám ani nevadilo, že voda byla „trochu“ chladnější :-) Ondru stejně více zajímal písek – stavěl hrady, hrabal díry, plnil kyblíky apod. Verunka sbírala mušličky. Bylo jich tu strašně moc, takže si mohla vybírat jen ty, které se jí líbily.
obrazek obrazek
Na pláži bylo i stylové dětské hřiště – pirátská loď se skluzavkou, podpalubím a houpačkami.
obrazek obrazek
Vzhledem k tomu, že jsme si s sebou přivezli i kola, tak jsme kolem 15. hodiny vyrazili na krátkou projížďku kolem pobřeží. Ondra v sedačce hned usnul, takže jsem musela jet pomalu, ale stejně mu pořád hlava padala dopředu a asi mu to nebylo moc pohodlné. Po mostě s protizátopovámi zábranami jsme dojeli na malý ostrůvek a zase pak zpátky (asi 20km). Kolem 18. hodiny jsme vyrazili na cestu domů.
obrazek obrazek
obrazek obrazek

Martina | 9. 8. 2015 Ne 21.56 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 851x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Otáčí se Slunce kolem Země?
Odpověd: