Wildpark Gangelt (DE)

Jako sobotní výletní cíl jsme zvolili Wildpark Gangelt. Tento přírodní park (obora) se nachází v Německu, nedaleko nizozemských hranic. V přirozeném prostředí lesa jsme zde viděli reprezentativní výběr evropských volně žijících zvířat. Pro děti tu navíc bylo dětské hřiště a pak na konci „kontaktní zoo“ s domácími zvířaty – oslíkem, kozami, ovečkami a slepicemi.
jelenvelky-nahled
Verunce a Ondrovi se tato procházka lesem se zvířátky moc líbila. Na začátku jsme prošli kolem dravců, a pak už následovala velká čtyřnohá zvířata.
sova-nahled medvedstrom-nahled obrazek
Hodně času jsme strávili sbíráním žaludů a krmením kozorožců. Pak jsme také krmili a pozorovali obrovská divoká prasata a říkali si, že v opravdovém lese bez plotu bychom je fakt potkat nechtěli.
obrazek obrazek
Mě se moc líbili daňci – jak už bílí, tak i ti černí.
obrazek obrazek
Verunka byla zvědavá na vlky, ale byla ráda, že se procházejí dál od nás a že si na ni nebrousí svůj mlsný jazýček jako na babičku a Karkulku. Za to hnědý medvídek byl moc roztomilý – loudil po nás očima a čekal, až mu někdo hodí nějaký pamlsek. Dostal několik jablíček a byl spokojený.
obrazek obrazek
Z dalších zvířat, co jsme zde viděli, to byli např. tarpani (divocí koně), losi, zubři, jeleni, srnci, mufloni, kuny, svišti, medvídek mýval a divoká kočka. Bohužel některá zvířátka byla v době naší návštěvy dobře ukrytá a neviděli jsme např. lišku, rysa a vydru.
obrazek obrazek

Martina | 3. 10. 2015 So 20.35 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 508x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: