Hrad Reinhardstein

Poslední říjnový den jsme si naplánovali procházku na hrad Reinhardstein, který leží v srdci Hautes Fagnes nedaleko Malmed. Hrad byl postaven v roce 1354 uprostřed lesů na vysokém skalnatém vrcholu nad hlubokým údolím říčky Warche. Během francouzské revoluce byl hrad zcela zničen a přestavěn až v roce 1969.
hrad-nahled
Auto jsme nechali na malém parkovišti u hráze přehrady Robertville. Začínal odsud značený okruh k hradu a dál (zelený obdélník). Cesta vedla lesem, listí už bylo skoro spadené. Překvapilo mě, že jsme šli téměř pořád z kopce. Čekala jsem nějaký dramatický výstup k hradu, ale opak byl pravdou. Hrad Reinhardstein jsme si prohlédli pouze z venku. Prohlídka začínala až ve 14:30 a nám se nechtělo tady téměř 2 hodiny čekat. Pokračovali jsme tedy dál po značce a sestupovali dolů až na dno údolí k říčce Warche. Tady jsme si udělali malou odbočku k vodopádu, který by měl být nejvyšší v Belgii – 60metrů. No, nic moc. Vrátili jsme se na značku a pokračovali jsme podél říčky Warche po široké cestě až k dalšímu rozcestí.
obrazek obrazek obrazek
Přešli jsme dřevěný mostek přes říčku a čekalo nás náročné stoupání po úzké lesní pěšině. Potkali jsme tady i dva koně, takže jsme řekli dětem, že když to zvládli koníci, tak my to určitě zvládneme taky. Kopec to byl ale nekonečný, museli jsme udělat pár přestávek :-) Odměnou pak ale byly krásné výhledy do údolí a na hrad. Pak nás zase čekal sešup dolů a překvapivě ještě jeden kopec nahoru. To si z nás snad někdo už dělá srandu, ne? :-) Už i nám se to zdálo dlouhé a dětem jsem musela vytáhnout jako motivaci kokinka. K autu jsme nakonec šťastně došli a byli jsme rádi, že jsme využili tak pěkný den s počasím kolem 16stC.
obrazek obrazek
GPS jsme nevzali, ale našla jsem trasu tady. Délka 7 km, převýšení 280 m. Nám to trvalo cca 4 hodiny.
obrazek obrazek

Martina | 31. 10. 2015 So 22.09 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 527x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

[1]reagujmejlweb prodejce věcí

Ten hrad je úžasnej, hned jsem si ho připsal na seznam „Musím vidět“ :-)

8. 12. 2015 Út 12.38

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
1 plus 1 jsou?
Odpověd: